Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » OSTİM Galvaniz direnişçisi basın açıklaması yapacak (güncellendi)

OSTİM Galvaniz direnişçisi basın açıklaması yapacak (güncellendi)

Ostim Galvaniz Direnişçisi Orhan Karakoç yarın işyerinin önünde, Ostim İşçi Sağlığı Meclisi, direnişteki Togo işçileri ve Cansel Malatyalı’nın da desteklediği bir basın açıklaması yapıyor.

BASIN AÇIKLAMASINA ÇAĞRI

OSTİM’ de dumanın, kimyasal maddelerin zehirini soluyarak çalıştığım TAŞGÖK GALVANİZ patronu tarafından işten atıldım.Sadece işten atılmaya karşı değil insanlık dışı Kölece Çalışma koşullarına karşı işyeri önünde bir haftalık oturma eylemi gerçekleştirdim. Direnişim OSTİM işçilerinden ve kamuoyundan yoğun ilgi ve destek gördü. 20 işçi kardeşimizin katledildiği patlamadan sonra projektörü bir kez daha OSTİM cehennemine tuttu. İşçi Sağlığı ve Güvenliği, 8 Saat Çalışma 8 Saat Dinlenme 8 Saat Uyku sorunlarını, işçi sınıfının öz örgütlenme ve mücadelesi olarak gündemleştirdi.

5 gün olarak açıkladığım direnişimi, Ostim ve galvaniz işçileri nezdindeki kazanımlarının bir değerlendirmesini yapacağım ve Ostim işçilerini 15 Eylül’deki 4+4+4 kölece eğitime karşı mitinge de çağıracağım bir basın açıklamasıyla şimdilik bitiriyorum. Kölece çalışma ve kölece yaşama karşı mücadelemiz çoğalarak sürecek…Basın açıklamama OSTİM ve galvaniz işçilerini sendika ve kurumları basını bekliyorum.

ORHAN KARAKOÇ – OSTİM İŞÇİ SAĞLIĞI MECLİSİ

İletişim : 0546 205 82 43

Basın açıklaması yer :OSTİM Uzay Çağı Caddesi 56.Sokak No: 110 TAŞGÖK GALVANİZ ÖNÜ

TARİH:14 EYLÜL CUMA

SAAT:18:00

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*