Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » OHAL Tehditine Rağmen Direniş Sürüyor

OHAL Tehditine Rağmen Direniş Sürüyor

Avcılar Belediyesi işçilerinin direnişinin 80. gününde OHAL bahanesi ile çadırlarına müdahale edilmiş, çadır ve pankartlar polis ve zabıta tarafından açtırılmamıştı. Dayanışma komitesi bileşenleri işçilerin çağrısı üzerine çadıra gitti. Çadır açılmasa da direniş sürüyor.
Dayanışma komitesi tarafından kararı alınan belediyeye dilekçe verme eylemi 14.00’da başladı. Komite adına yapılan açıklama ile OHAL bahanesi ile çadırın kapatılması protesto edildi. Ardından hazırlanan sorular tek tek okunarak eyleme geçildi.

Belediyenin önü zabıta,polis ve özel güvenlik tarafından kapatıldı. Dayanışmanın kararlı duruşu sayesinde özel güvenlik geri adım attı. Şu an dilekçe verme işlemi sürüyor.

İşçiler direnişin moralini yüksek tutmaya çalışıyor. İşçiler, bizim pankartları söktüler ama belediyenin bizi karaladığı pankart duruyor, OHAL sadece işçilere yönelik galiba, diyerek tepki gösteriyorlar. Direniş alanında bekleyiş sürüyor.
imageimageimageimageimage

Bir yorum

  1. OHAL´le bu hale ragmen direnis kararliligi gösteren Avcilar Beliye Iscileine direnc,cesaret kararlilik diliyorum.OHAL gibi bir durumda tavrin ne olmasi gerektigine dair net bir durustur.Hepimize örnek olmasi dilegiyle …

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*