Anasayfa » GENÇLİK » ODTÜ’de boykot!..

ODTÜ’de boykot!..

ODTÜ Öğretim Elemanları Derneği, Eğitim-Sen ODTÜ Şubesi ve ODTÜ Mezunları Derneği, ODTÜ’de yaşanan polis müdahalesini protesto etmek için dersleri boykot ediyor.

Boykot çağrısına yoğun katılım olduğu öğrenildi. Hazırlık dahil tüm fakültelerde dersler yapılmıyor. Boykoto öğrenciler de katılıyor. Devam eden bazı derslerde ise öğrencilerin protesto ederek sınıflardan çıktı.

Boykot kapsamında hazırlık binasından başlayarak bütün fakülteleri dolaşıp Fizik Bölümü önüne yürüyen öğretim görevlileri, saat 13.30’da burada basın açıklaması yaptı. Öğretim görevlileri, basın açıklamasının ardından öğrencilerle açık ders yapıyor.

Başbakan Erdoğan’ın, Göktürk-2 uydusunun uzaya fırlatılması törenine katılması nedeniyle 3 bin polisin işgal ettiği ODTÜ’de öğrenci eylemlerine polis saldırısı sırasında bir öğrenci beyin kanaması geçirmiş, çok sayıda öğrenci de göz altına alınmıştı. Polis işgal ve saldırısını protesto eden ODTÜ Öğretim Elemanları Derneği, Eğitim Sen ODTÜ Temsilciliği, ODTÜ Öğrencileri ve ODTÜ Mezunları Derneği “Polis varsa, Ders Yok! 20 Aralık 2012 günü ODTÜ’de ders vermiyoruz, derslere girmiyoruz.” diyerek dersleri boykot etti.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*