Anasayfa » GENÇLİK » ODTÜ Kobané için boykotta!

ODTÜ Kobané için boykotta!

Emperyalist yağmanın ve talanın son virüsü IŞİD’in saldırılarına karşı Kobane’de bir halk dişiyle,tırnağıyla toprağın her karışını savunuyor, direniyor. IŞİD’in barbarca saldırılarının yanında TC devleti emperyalist güçlerin ona verdiği rolü oynayarak tezkereyi çıkarıyor, sınır kapılarını açarak IŞİD’in bölgeye girmesinin yolunu açıyor. Böylece katliam hazırlığının bir parçasını daha tamamlamış oluyor.

Ama Rojava Devrimi’ni boğmak için emperyalistlerin, ABD’nin,AKP’nin yaptığı planlar örgütlü bir halkın direnişiyle bozguna uğruyor. Ve bu yankı , bu direnç 2 gündür bizleri sokakta tutuyor. Bu güç Kobanê’ye destek veriyor ve atılan her slogan her taş Kobanê’de emperyalizme sıkılan bir mermi haline geliyor. Bu savaşı durdurmak ancak bizlerin mücadelesiyle mümkün. Bunun içindir ki olağan üstü hal ilan edilmesine rağmen sokağa çıkma yasağına rağmen Diyarbakır’da, Muş, Batman, İstanbul, İzmir, Ankara ve daha birçok yerelde insanlar sokaklara taşıyor.

Emperyalizme karşı halkların ortak mücadelesinde öğrenci gençliğe düşen görev de bu direnişi yükseltmektir.Biz ODTÜlüler olarak tarihimizden aldığımız antiemperyalist bilinci yükseltmeliyiz.

Ve bugün Kobanê direnişini yükseltmek, mahalleleri ve kent merkezlerini olduğu gibi ODTÜ’yü de Kobanê’ye dönüştürmek için herkesi 9 Ekim’de boykota çağırıyoruz !

Bu katliam çabasını ve emperyalist savaşı seyreden kirlenir.
Seyretme, 9 Ekim’de dersleri boykot et!

Her Yer Kobanê Her Yer Direniş!

ODTÜ ÖĞRENCİLERİ

Fotoğraflar ODTÜ’de bugünkü boykot ve direnişten (sinifsiz.org)

ODTÜ’de Hazırlık binasında toplanarak AKP Genel Merkezine yürümek isteyen ODTÜ’lüler 13.30 sularında polis müdahalesiyle karşılaştılar. Çatışmalar devam ediyor. Sınıfsız Okurlarının alandan bildirdiklerine göre eylem 15.11 civarında eylem komitesi tarafından sonlandırılmıştır.

15:11 Eylem komistesinin karariyla eylem sona erdi.

14:10: Polis kitleye gazlı ve tazyikli suyla müdahale ediyor.

5

13:45: Polis ile kitle arasında catışma ediyor.

4

13:23 Şu an TOMA çalışır vaziyette, saldırı için hazırlık yapılıyor. 

3

12:50:  Kitleden slogan sesleri yükseliyor.

“heryer kobane,heryer direnis”
“biji berxwedana kobane/YPG/YPJ”
“ODTU boykotta,
kobanenin yaninda”
“kurdistan fasizme mezar olacak”

2

12:32 ODTÜ hazırlık önünde boykot çağrısı üzerine öğrenciler toplanmaya başladı.

1

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*