Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Müjgan Ekin 48 gün işkence gördükten sonra Cerablus’a bırakıldı

Müjgan Ekin 48 gün işkence gördükten sonra Cerablus’a bırakıldı

67328Ankara Batıkent’te 24 Ekim günü gözaltına alınan Özgür Gün TV programcısı ve Sur Belediye Meclis üyesi Müjgan Ekin, polis tarafından 48 gün sorgulanıp işkence yapıldıktan sonra TSK’nın kontrolündeki Cerablus’a bırakıldı. Ankara’da gözaltına alındığı görgü tanıkları ve MOBESE kameraları ile tespit edilen Müjgan Ekin, ancak 11 Aralık’ta bırakıldığı Cerablus’tan ailesini telefonla arayabildi.

İHD Genel Merkezi, Müjgan Ekin’in babası ile birlikte bir basın toplantısı düzenledi. Babası Esad Ekin, “sağ olmasının en büyük nedeni basın, kurumlar ve halkımızın sahip çıkmasıdır” dedi.

İHD Genel Eşbaşkanı Türkdoğan ise, “Burada hiçbir polemiğe girmiyorum. Biz bu ülkede gözaltında kayıp vakası yaşanmamasından mutluluk duyarız. Resmi kurumları zor durumda bırakmak için hareket etmeyiz” tarzı kekelemelerden sonra, “Hurşit Külter, Taşkın Yasak, Müjgan Ekin vakaları gösterdi ki kayıt dışı gözaltına alma olayları gerçekleşiyor. Etkili soruşturma yapılmalı. Bunlar görev suçudur. Türkiye’nin uluslararası yükümlülüklerinin yerine getirilmesi ve faillerin yargı önüne çıkarılması mücadelemiz sonuç alınıncaya kadar sürecektir.” dedi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*