Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Muğla Köyceğiz’de “çatışma” yok, işkenceyle yerinde infaz var!

Muğla Köyceğiz’de “çatışma” yok, işkenceyle yerinde infaz var!

Burjuva-faşist devletin Muğla Köyceğiz’de “çatışmada öldüğünü” iddia ettiği 5 kişinin işkenceyle öldürüldüğü belirginleşiyor.

5 kişiden Musa Arslan ve Rojhat Seçkin’in cenazeleri dün ailelerine teslim edildi. Ancak aileler ve avukatlara önce “gizlilik” sonra da “3 ay sonra” denilerek ön otopsi raporu verilmedi.

9 Ekim’de Adli Tıp Kurumu’nda teşhise katılan avukat Günfer Karadeniz “Herhangi bir kurşun izi bile görünmüyor. Ben bir tane yara izi bile göremedim. Nasıl öldükleri muamma bu insanların” demişti.

Köyceğizliler ise, çatışma olduğu iddia edilen yerin çok bilinen, gizlenmeye, çatışmaya uygun olmayan bir yer olduğunu, herhangi bir silah sesi de duymadıklarını anlatmışlardı.

Muğla’da ‘çatışma sonucu’ yaşamını yitirdiği açıklanan isimlerden Musa Arslan’ın amcası Abdulselam Arslan, “Yeğenimin cenazesini gördüm, vücudunda kurşun izi yoktu. Sadece bazı darbeler vardı. Kulak ve kalça kısmı ile cinsel organının etrafında morluklar vardı. İşkenceyle öldürüldüklerini düşünüyorum” dedi.

Muğla’dan defnedilmek üzere Mersin’e getirilen Musa Arslan’ın cenazesini gören amca Abdulselam Arslan, cenazeyi alıp Mersin’e giriş yaptıktan sonra polislerin kendilerini zorla mezarlığa götürdüğünü, cenazeyi eve getirmelerine izin verilmediğini anlattı.

Arslan şunları söyledi:

“Yeğenimi gördüm, üzerinde kurşun izi, yarası yoktu. Sadece bazı darbeler vardı. Kulak ve kalça kısmı ile cinsel organının etrafında morluklar vardı. İşkenceyle öldürüldüklerini düşünüyorum. Kurşun olmadığına göre kimyasal yollarla da öldürülmüş olabilir. Yüzde 90 infaz. Otopsi raporunu da vermediler. Otopsi raporunu 3 ay sonra ancak alabilirsiniz dediler. Bu olay infaz ve üstü kapatılmaya çalışılıyor.”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*