Anasayfa » İŞÇİ SINIFI » Mersin’de Devrimci Proletarya okurlarına gözaltı!
Mersin'de Devrimci Proletarya okurları bir haftadır kentin çeşitli bölgelerinde yoğun bir şekilde TEKEL direnişiyle ilgili bildiri dağıtımı ve direnişi selamlama kuşlamaları yapıyordu. Bugün de çalışmalara devam ederken saat 14.00 sularında sivil polis ekiplerince 3 Devrimci Proletarya okuru yakapaça gözaltına alındı[...]

Mersin’de Devrimci Proletarya okurlarına gözaltı!

Mersin’de Devrimci Proletarya okurları bir haftadır kentin çeşitli bölgelerinde yoğun bir şekilde TEKEL direnişiyle ilgili bildiri dağıtımı ve direnişi selamlama kuşlamaları yapıyordu. Bugün de çalışmalara devam ederken saat 14.00 sularında sivil polis ekiplerince 3 Devrimci Proletarya okuru yakapaça gözaltına alındı. Yaklaşık 2 saat Soğuksu Karakolu’nda tutulan okurlarımız çevreyi kirtleme suçundan kesilen 69 TL lik cezalarla serbest bırakıldı.

Karakolda TMŞ ekiplerinin gözaltı muamelesi dahi yapılmaksızın sorgulamaya çalışması engellendi. Yapılan bu engelleme çalışmaları ve kesilen para cezaları biz proleter sosyalistlerin sınıf mücadelesini hiçbir şeklide engelleyemeyecektir.

İşçilerin Birliği Sermayeyi Yenecek!
Yaşasın Sosyalist İşçi Demokrasisi!

Devrimci Proletarya / Mersin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*