Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Maraş’ta iş cinayeti

Maraş’ta iş cinayeti

MARAŞ- Maraş’ta bir kot boyama fabrikasında kimyasal maddeden zehirlendikleri şüphesiyle hastaneye kaldırılan 11 işçiden 2’si yaşamını yitirdi.

Maraş-Kayseri Karayolu üzerindeki bir tekstil fabrikasında kimyasal maddeden zehirlendikleri tahmin edilen işçiler Mustafa Demirel, Yasin Baş, Faik Bakar, Ali Uzun, Ali Yılmaz, Ahmet Azgınarı, Bayram Demirel, Arif Güzel, Adem Göğüs, Osman Bunsuz ve Aytaç Mendil, ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

İşçilerden Osman Bunsuz ve Aytaç Mendil, hastanede yaşamını yitirdi.

Necip Fazıl Şehir Hastanesi’ne kaldırılan işçilerden Ali Uzun ve Faik Bakar’ın yoğun bakım ünitesindeki tedavisinin sürdüğü ve hayati tehlikelerinin bulunduğu bildirildi.

Aynı bölgede AKP eski İl Başkanı Atıf Şirikçi’ye ait fabrikada Nisan 2012’de de patlama meydana gelmiş ve 4 işçi yaşamını yitirmişti. İşçilerin zehirlendiği fabrikanın Şirikçi’ye ait olduğu sanılıyor. Şirikçi’nin fabrikasında 2007 yılında da yangın çıkmış ve 7 işçi yaralanmıştı. İşçi ölümleri ile gündemden düşmeyen fabrika 2012 yılında Türkiye’nin en büyük 500 şirketi arasında yer aldı.

ETHA

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*