Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Kuzey Ormanları için eyleme çağrı!

Kuzey Ormanları için eyleme çağrı!

Kuzey Ormanları Savunması 28 Eylül Cumartesi 16.00′da Galatasaray Meydanı’nda, basın açıklaması yapıyor.  Çağrı: Kuzay Ormanları ve su kaynaklarını tarumar eden 3. Köprü ve 3. Havalimanı projelerine karşı mücadele:

Kuzey ormanları seni çağırıyor

İstanbul’un kalan son ormanlarını savunmak için seni, 28 Eylül Cumartesi saat 16:00′da Galatasaray Meydanı’nda yapacağımız Kuzey Ormanları Savunması basın açıklamasına bekliyoruz.

3. Köprü ve 3. havalimanı İstanbul’un ulaşımı için planlanmış projeler değildir. Bu projeler İstanbulluların yaşam kalitelerini gözardı eden ve yaşamın sürdürülebilirliğini yok etmeye yönelik projelerdir. İstanbul’un ulaşımı için çözüm projeleri mevcuttur. Sadece rantı düşünenler gerçek çözüm projelerinden söz edilmesine dahi fırsat vermemektedirler. Bizler tüm İstanbulluları bu kısır döngüyü tersine çevirmek yani bu akıl dışı projeleri durdurmak için mücadele etmeye ve yok olmanın eşiğine gelen Kuzey ormanlarının sadece son oksijen kaynağımız olan ağaçlarını değil, su kaynaklarımızı, hayvanları ve binlerce insanın yaşam ve geçim kaynağı olan tarım alanlarını savunmaya çağırıyoruz. Karşı çıkmazsak, bunların tamamı kısa bir süre içinde yok olacak. Yani bugün kuzey ormanlarını savunmazsak, yarına ne temiz havamız, ne temiz suyumuz ve ne de üzerinde yaşayabileceğimiz temiz bir toprak parçamız kalacak. Yarın çok geç olacak!”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*