Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Kürt aileye silahlı saldırı

Kürt aileye silahlı saldırı

BDP Eskişehir İl Başkanı Enver Tek beş yıl önce Ağrı’dan Eskişehir’in Akpu ilçesine göç eden Altan Ailesi’nin geçtiğimiz pazartesi akşamı silahlı bir grubun saldırısına uğradığını, korkudan çocukların okula gidemediğini söyledi.

Enver Tek Altan Ailesi’nin kaldığı evin camlarının kırılarak silahla duvarlara ateş açılmasının ardından yaşananlardan da söz etti.

Tek’in aktardığına göre, Ramazan Altan olaydan sonra polislerin evlerine geldiğini ve tehdit eder gibi basına haber vermemelerini söylediğini anlattı.

Tek’in verdiği bilgiye göre, Altan polislere “Eğer siz bir şeyler yapmazsanız, biz karşılık vermek zorunda kalacağız” dedi. Polisler ise “Siz karşılık veremezsiniz; ancak yatak odanıza girdiklerinde karşılık verebilirsiniz” diye karşılık verdi.

Ramazan Altan ziyarete giden heyete, 16 nüfusla hayvancılık yaparak geçindiklerini, hayvanlarını otlatmaya götüren çocuklarının “Burada neden hayvanlarınızı otlatıyorsunuz, babanızın tapusu mu var” şeklinde sözlü sataşmalara maruz kaldığını anlattı.

Daha önce de dört kez sözlü ve fiziksel saldırıya uğradığı belirtilen aile “Taşının gidin buradan, PKK’yi burada barındırmayacağız” şeklinde tehditlere maruz kalmıştı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*