Anasayfa » MANŞET » Külter İçin İmza Kampanyası #HurşitKülter Nerede?

Külter İçin İmza Kampanyası #HurşitKülter Nerede?

27 Mayıs gününden bu yana kendisinden haber alınamayan Hurşit Külter için imza kampanyası başlatıldı. Ayrıca sosyal medyada Külter nerede? başlıklı birçok kampanya ve paylaşım yapılıyor.

Kampanya metninde “İçişleri Bakanlığı’nın kamuoyunda endişeye ve şüpheye yer vermeyecek şekilde açıklama yaparak konuyu aydınlatmasını bekliyor ve soruyoruz: Hurşit Külter nerede?” denildi.

Şırnak’ta sokağa çıkma yasağı ve ablukanın sürdüğü günlerde evinde kalarak yaşam alanını terketmeyeceğini söyleyen Külter 27 Mayıs günü ailesine mesaj atarak zor durumda olduğunu ve kendisini almak için geldiklerini belirtmişti. Aynı saatlerde JÖH ve PÖH hesaplarından Külter’in ellerinde olduğu bilgisi paylaşılmıştı. Aile 27. Sınır Tümen Komutanlığına, Şırnak Emniyetine Hurşit Külter’i sorsada bir cevap alamamıştı.

Change.org üzerinden Hurşit Külter Nerede? başlığılya bir imza kampanyası başlatıldı. Kampanyanın başladığı günden bu güne onbinin üstünde imza atıldı. İmza metni şu şekilde

“İçişleri Bakanlığı, 1980’li ve 1990’lı yıllarda yaşanan yargısız infazların ve katliamların yenilerinin yaşanmaması ve bu anlayışın meşrulaşmaması için, Hurşit Külter’in nerede olduğunu derhal açıklamalıdır. Sosyal hukuk devleti ilkesi gereği vatandaşının yaşam hakkını güvence altına almak devletin görevidir. İçişleri Bakanlığı’nın kamuoyunda endişeye ve şüpheye yer vermeyecek şekilde açıklama yaparak konuyu aydınlatmasını bekliyor ve soruyoruz: Hurşit Külter nerede?”

Dayanışma ve Külter’in bulunması için kampanyaya destek çağrısı yapılıyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*