Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Küçük Armutlu’da İnfaz Edilen Yılmaz Öztürk’ün Cenazesi Kaldırıldı

Küçük Armutlu’da İnfaz Edilen Yılmaz Öztürk’ün Cenazesi Kaldırıldı

İstanbul’un Sarıyer ilçesine bağlı Küçük Armutlu mahallesinde polis tarafından vurularak katledilen 20 yaşındaki Yılmaz Öztürk’ün cenazesi, Armutlu Cemevi’nde yapılan törenin ardından Ayazağa Mezarlığı’na götürüldü. Sermaye medyasının Fatih Sultan Mehmet Polis Merkezi’ne patlayıcı atılması sonucu  Yılmaz Öztürk’ün vurulduğunu iddaa etmişti.
Halkın Hukuk Bürosu ise polis tarafından servis edilen bilgilerin, devletin yaptığı katliamları meşrulaştırmaya ve başka katliamların önünü açmaya hizmet ettiğini belirterek kısa bir açıklama yaptı.

“Yılmaz Öztürk, yolda yürürken akrep olarak tabir edilen araçtan üzerine ışık tutulup, sonra tek kurşunla vurulmuştur.  Yılmaz Öztürk  , devrimcilik yapan, aktif olarak eylemlere katılan biri değildir ve tam da bu nedenle hedef olarak seçilmiştir. Halkı korkutup sindirmek, hak  talep edemez hale getirmek amaçlanmıştır.

Yılmaz’ın iddia edildiği gibi bir eylem içinde olması, mutlaka ispatı gerektiren bir durumdur.  Polis, Yılmaz’ın karakola yönelik eylem yaptığı iddiasında ise , Mobese kayıtlarını, karakol kamera kayıtlarını ve bu kayıtların Yılmaz ile bağını kurmalı ve açıklamalıdır.”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*