Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » Direniş çadırı: Köle gibi çalışanlar uyanın, haklarınız için savaşın!

Direniş çadırı: Köle gibi çalışanlar uyanın, haklarınız için savaşın!

Öz İplik-İş Sendikası’na üye oldukları için işten atılan Güçlü Tekstil işçileri, eylemlerinin 49’uncu gününde yeniden direniş çadırlarını kurarak eylemlerine devam ediyor.

Adıyaman’da Öz İplik-İş Sendikası’na üye olduktan sonra işten çıkarılan Güçlü İplik Fabrikası’nda çalışan 250 işçi, eylemelerinin 49’uncu gününde Organize Sanayi Bölgesi (OSB) girişinde açtıkları çadır ile devam ediyor. İşçiler daha önce Güçlü Tekstil önüne kurdukları 2 çadırın polis tarafından kaldırılmasının ardından bugün OSB önünde kurdukları çadırda eylemlerini sürdürüyor.

Çadırımızda eylemimizi sürdüreceğiz

Burada işçiler adına açıklama yapan Abuzer Akman, “Bu bizim kurduğumuz 3’üncü çadırdır. İki çadırı fabrikanın önünde kurmuştuk. Valilik bize orayı göstermişti. Aynı gece kurduğumuz çadırın yanına gelen çevik kuvvet polisleri ‘buraya çadır kurmak yasak’ diyerek çadırımızı yıktılar. Bundan sonra yeni kurduğumuz bu çadırda eylemimizi sürdüreceğiz. Bu çadırımızı da yıkmaya çalışırlarsa bundan sonra olacaklardan sorumlu değiliz” diye konuştu. Direnişlerinin 49’uncu gününde yeniden çadır kurduklarını ifade eden Akman, “Çadırı kurmamızdaki amaç burada çalışan binlerce işçi var. Onların da bu eylemimizi görüp bize destek vermelerini ve katılmalarını istiyoruz. Umuyoruz ki kurduğumuz bu çadır burada köle gibi çalıştırılan işçilerin uyanmasına vesile olur ve haklarını aramak için bizlere katılırlar” dedi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*