Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » KESKli Kadınların davası başladı

KESKli Kadınların davası başladı

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) üye ve yöneticisi kadınların, “KCK üyesi” olduğu iddiasıyla yargılandığı dava için birçok ilden Ankara’ya gelen eylemciler, sabah saatlerinden itibaren Adliye önünde toplanmaya başladılar.

Toplanma sürerken KESKlilerin saat 13.30’da mahkemeye çıkarıkacağı bilgisi geldi. Dava Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek .

Eylem için başta Kürdistan illerinden olmak üzere birçok ilden KESKli kamu işçisi ve eylemci Ankara Adliyesi önünde geldi. Burada bekleyişlerini sloganlar ve halaylar eşliğinde sürdürüyorlar.

Eyleme uluslararası destekte vardı. Almanya, Yunanistan, İngiltere, Kıbrıs ve Belçika’dan sendika temsilcileri de Adliye önünde yerlerini almışlardı.

Adliye önüne kurulan kürsüden uluslararası destekçiler ve TMMOB, DİSK ve KESK yöneticileri kitleye seslendiler. Konuşmalar “Zafer direnen emekçilerin olacak”, Yaşasın sınıf dayanışması”, “Biji bratiya gelen”, “Yaşasın uluslar arası dayanışma sloganları ile karşılandı.

Saaat 13.30 gibi mahkemeyi takip etmek üzere solana girildi. Salana giremeyenlerin Adliye önünde bekleyişi devam ediyor.  Bekleyiş mahkeme sonlanana kadar sürecek.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*