Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » 3 Şubat hazırlıkları

3 Şubat hazırlıkları

KESK, DİSK, TMMOB ve TTB’nin Ankara’ da yapacağı meclis yürüyüşüne çağrı ve torba yasa hakkında Ankara’ lı işçi ve emekçileri bilgilendirmek için bildiri dağıtımı yapmak isteyen KESK üyelerine polis barikatı.
Ulus heykelde saat 18.00’de bir araya gelen KESK üyeleri Kızılay’a doğru bildiri dağıtmak için yürüyüşe geçti. Ulus ve civarında yoğun bir şekilde önlem aldığı gözlenen polis yürümek isteyen KESK üyelerini çembere aldı. KESK üyesi emekçilerin bildiri dağıtımını, yasa dışı bir eyleme çağrı olarak değerlendiren polis emekçilerin toplu olarak yürümelerine kesinlikle izin vermeyeceğini söyledi. Bunun üzerine KESK üyeleri slogan atarak polisin tutumunu protesto ettiler. Yaklaşık bir saatlik bekleyişin ardından polis barikatı kaldırdı. KESK üyeleri Ulus’tan Kızılay‘a kadar otobüs duraklarında bildiri dağıtarak işçi ve emekçileri 3 Şubat’ta yapılacak yürüyüşe çağırdılar.

81 İlden Ankara’ya yürüyüşler devam ediyor. İşçi ve emekçiler kararlı ve her ilde slogan tek; “3 Şubat’ta Meclisin önündeyiz

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*