Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » KESK Ankara’da tutuklamaları protesto etti

KESK Ankara’da tutuklamaları protesto etti

Ankara’da 13 Şubat Pazartesi günü KESK, SES ve Tüm Bel-Sen Genel Merkezlerine ”KCK operasyonu” adı altında yapılan baskında gözaltına alınan 14 kadın sendikacıdan 9’u ”örgüt üyesi” oldukları gerekçesiyle tutuklanmışlardı. Bu tutuklamaları protesto etmek amacıyla KESK üyeleri dün saat 17.30’da Yüksel Caddesi’nde bir araya gelerek AKP il binasına doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüş sırasında ”KESK’li kadınlar onurumuzdur”, “Zafer direnen emekçinin olacak”, “Kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber ya hiçbirimiz”, “Zindanlar Yıkılsın Tutsaklara Özgürlük” sloganları atıldı. AKP il binası önüne gelindiğinde KESK Genel Başkanı Lami Özgen bir basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasında şunlar söylendi:

“KESK”in gerçekleştirdiği fiili meşru mücadele çıkışı idari soruşturmalarla, gözaltılarla tutuklamalarla bizim geri adım atacağımızı düşünüyorlar. Ama bizleri asla ve asla yıldıramayacaklar ve bizleri korkutamayacaklar. Gözaltına alınan ve tutuklanan arkadaşlarımızın son üç yıl içerisinde gerçekleştirilen 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü eylemlerine ve etkinliklerine katılmaları suç sayılmış, bu eylem ve etkinlikler yasadışı ilan edilmiştir. Bizim fiili meşru olarak yürüttüğümüz mücadelemiz hukuk dışı, yasa dışı olarak göremezsiniz, sizin baskı ve tehditlerinize karşı asla yılmadık ve yılmayacağız.”

Basın açıklaması, “Dün tutuklanan KESK’li kadın arkadaşlarımız ve bir bütün olarak KESK’li arkadaşlarımız bizim onurumuzdur. KESK mücadelesinde onurunu sonuna kadar koruyacak ve mücadelesinin arkasında sonuna kadar duracağız. Yaşasın KESK, Yaşasın mücadelemiz” sözleriyle tamamlandı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*