Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Kerime Külter: Oğluma kavuştuğum gün bayramım olacak

Kerime Külter: Oğluma kavuştuğum gün bayramım olacak

Şırnak’ta 40 gün önce gözaltına alındığından bu yana kendisinden haber alınamayan Hurşit Külter’in annesi Kerime Külter, “Sağ ya da ölü bana oğlumu getirsinler, oğluma kavuştuğum gün bayramı kutlayacağım” dedi.

Bu yılki bayramın kendisi için bir anlam ifade etmediğini dile getiren anne Külter, yaşadığı bunca acıyla bayramı kutlayamayacağını söyledi. Bu yılki bayramı geçtiğimiz bayramlarla kıyaslayan anne Külter, şunları aktardı: “Geçen yıl bütün çocuklarımın ve Hurşit’in yanımda olduğu bayramı düşünüyorum; aklıma o gün geldikçe içim parçalanıyor. Çocuklarımın zoruyla da olsa banyo yaptım. Çocuklarım yeni elbise giymememi istedi ama giyemedim yüreğim el vermedi. Bana sorarsanız ne yeni elbise ne de banyo yapmayacağım, Hurşit’imi buluncaya kadar. Benim kederim ancak o gün kalkabilir. O zaman bayramı yaşayabilirim. 40 gündür diğer çocuklarımı da kendimle, yaşadığım acıyla yıprattım” dedi.

40 gün boyunca hep aynı acıyla yaşadığını söyleyen Külter, kendi acısıyla birlikte Kürdistanlı bütün annelerin acısını paylaştığını dile getirdi. Anne Külter, şöyle devam etti: “40 gündür ben bu acıyla yaşıyorum. Hiç mi bu acıyı yaşatanların içi yanmıyor? Zannetmeyin bu kederim sadece oğlum için, benim kederim gencecik bedenlerini yitirmiş tüm annelerin kederidir.”

Bu bayram için tek dileğinin iyi ya da kötü oğlundan alacağı bir haber olacağını ifade eden anne Külter, bayramın ilk gününde gözü ve kulağının oğlundan gelecek bir haberde olacağına vurgu yaptı. “Bize bu acıyı yaşatanların birazcık vicdanı varsa, yüreklerinde birazcık sevgi varsa oğlumu bana getirirler” diyen anne Külter, “Ölü ya da sağ ama versinler oğlumu. Gece gündüz aynı şeyi düşünüyorum acaba Hurşit nerede ne yapıyor?
Neler yaptılar oğluma, hangi acıları yaşattılar ona? diye düşünüyorum. Bayram sabahında gözüm kulağım kapıda olacak, ondan gelecek bir haberi bekleyeceğim” şeklinde konuştu. (DİHA)

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*