Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Kent Mitingi 22 Aralık’ta Kadiköy’de

Kent Mitingi 22 Aralık’ta Kadiköy’de

“Biz İstanbul halkı, artık ayağa kalkıyoruz! Yıkıma sürüklenen şehrin yoksul mahallelerinden harekete geçiyoruz. İstanbul’un kuzey ormanlarını savunarak mücadeleyi büyütüyoruz. Parklara, meydanlara, bostanlara, çayırlara kurduğumuz forumlarda “İstanbul bizimdir” diyoruz. Haydarpaşa’dan, Cevizli’den, Haliç’ten, Ataköy’den yükselen seslerimizi birleştiriyoruz.”

Afet Yasası ve kentsel dönüşümden etkilenen mahalle derneklerinin çatı örgütü Kent Hareketleri, İstanbul ormanlarında yapılması planlanan 3.köprü, 3. Havalimanı, Kanal İstanbul gibi çılgın, mega projelere karşı mücadele yürüten Kuzey Ormanları Savunması ve Gezi Direnişi sürecinde oluşan park forumları koordinasyonu tarafından yapılan miting çağrısına sendikalar, meslek ve kitle örgütleri, devrimci kurumlar, Engelli Hakları Atölyesi, LGBTİ ve kadın örgütleri, aydın sanatçılar gibi bir çok kesimden ses geldi.

Uzun süredir devam eden çalışmalar son günlerde iyice ivmelendi.

Gezi ruhuyla yaşamımıza, mekanımıza, özgürlüklerimize sahip çıkmak için 22 Aralık’ta Kadıköy’de buluşuyoruz.

İstanbul Kent Mitingi Sekretaryası, “Artık Yeter! İstanbul hepimizin!” başlıklı çağrı metni ise şöyle;

“Bir şehir nedir ki, içinde yaşayanlardan başka?”

İstanbul şehrini, kibirle ve parayla kuşatan; zor ve zorbalıkla terbiye etmeye kalkan sermaye iktidarına karşı, biz İstanbul halkı, onurla ve umutla ayağa kalkıyoruz, şehrimizi haramilere terk etmiyoruz! Biz İstanbul halkı, artık ayağa kalkıyoruz! Yıkıma sürüklenen şehrin yoksul mahallelerinden harekete geçiyoruz. İstanbul’un kuzey ormanlarını savunarak mücadeleyi büyütüyoruz. Parklara, meydanlara, bostanlara, çayırlara kurduğumuz forumlarda “İstanbul bizimdir diyoruz. Haydarpaşa’dan, Cevizli’den, Haliç’ten, Ataköy’den yükselen seslerimizi birleştiriyoruz. Biz İstanbul halkı, artık ayağa kalkıyoruz! ”
Kendi çıkar ve hırsları yüzünden İstanbul şehrini bütün değerleriyle sindirmek ve köleleştirmek isteyenlere karşı Gezi İsyanımızla başlattığımız uyanışımıza, yürüyüşümüze devam ediyoruz. Gezi Parkı’nı direnerek kazandık; şimdi İstanbul’a sahip çıkmak için onurla, isyanla, düşle, yürekle yürüyoruz. Ethem’le, Ali’yle, Ahmet’le, Ferit’te, Mehmet’le, Abdocan’la, Medeni’yle paylaştığımız insanla, doğayla barışık; yaşam alanlarımız ve geleceğimiz hakkında söz ve karar sahibi olduğumuz demokratik bir kentte ve ülkede eşit biçimde yaşama talebimizi yükseltiyoruz.

#birkentistiyorum

Miting Pazar günü 12.00’de Haydarpaşa Numune Hastanesi ve Söğütlüçeşme olmak üzere iki buluşma noktasından yapılacak yürüyüşlerin ardından Kadıköy Meydanı‘nda yapılacak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*