Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Katliamın 3. yılı

Katliamın 3. yılı

   “Kirveyiz, kardeşiz, kanla bağlıyız 
   Karşıyaka köyleri, obalarıyla 
   Kız alıp vermişiz yüzyıllar boyu, 
   Komşuyuz yaka yakaya 
   Birbirine karışır tavuklarımız 
   Bilmezlikten değil, 
   Fıkaralıktan 
   Pasaporta ısınmamış içimiz 
   Budur katlimize sebep suçumuz, 
   Gayrı eşkiyaya çıkar adımız 
   Kaçakçıya 
   Soyguncuya 
   Hayına… ” Ahmed Arif 

Bir gece yarısı, tarih 28 Aralık 2011 bir Kürt köyü bombalanıyor 35 kişi yaşamını yitiriyor. Devletin sistematik olarak Kürdistan’daki katliamlarına bir yenisi daha ekleniyor.  O gecenin gündüzünü düşlediğimizde bugün, 28 Aralık sabahına gözümüzü açtığımızda yarın, bu sefer ölülerimizin bedenleri değil, yaşıyorken bizlerin düşleri parçalanmış olacak.

Önce PKK’ye karşı operasyon yapıldı deniliyor, sonra ne işleri vardı o köylülerin orada oluyor.  Gerçeklerin ortaya çıkma gibi kötü bir huyu olduğu söylenir. Sefaletle sınanan köylülerin tek geçim kaynağı, “kaçağa gitmekti” başka yol yok!  Ve termal kameraları sayesinde devletin, artık ölüm gökten yağan bombalarla gelmektedir, Kürdistan’lı köylülere.

Katliamdır bunun adı Dünya’nın her yerinde, her dilinde. Yarın 3 yıl olacak… Aynı Roboski’li aileler gibi bizde “faili biliyoruz, faili tanıyoruz”. Operasyona izin veren dönemin başbakanını da tanıyouz, uygulamaya geçiren Genel Kurmay Başkanını da tanıyoruz. Asıl olarak devletin Kürt halkına yönelik yıllardır uyguladığı, asimilasyon ve katilam politikalarını tanıyoruz!

Katliamın üstünü kapatmaya çalışanlarda biliyorlarki hiç bir katliam hesabı görülmeden kapanmaz! Hiç bir katliam, devletin anladığı dilden cevap verilmeden Kürt halkının ve bizim neznimizde hafızalarımızın derinlerinde kaybolmaz!

Roboski’nin hesabı sorulmadan Kürdistan topraklarına özgürlük gelmeyecek, Roboski’nin hesabını sormadan her söz eksik kalacak…

Halkların fiili tam hak eşitliği için sokağa eyleme!

10893352_370898856409996_884087242_n

10888197_370898646410017_109821599_n

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*