Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Katil İsrail, Filistin’den defol!

Katil İsrail, Filistin’den defol!

İsrail’in Gazze’ye insani yardım taşıyan gemilere saldırısı gün içinde farklı zamanlarda yapılan eylemlerle protesto edildi.

Saat 14:00’te Levent’teki İsrail Konsolosluğu’nun önünde yapılan eylemin ardından akşam saat 18:00’de de KESK İstanbul Şubeler Platrofumu’nun organize ettği ve aralarında direnişteki İSKİ işçilerinin ve birçok devrimci kurumun bulunduğu bir eylemle daha İsrail’in katliam operasyonu protesto edildi. Taksim Gezi Parkı’ndan başlayarak Galatasaray meydanına kadar yapılan yürüyüşün ardından basın açıklaması yapıldı.

Yüzlerce kişinin katıldığı yürüyüş boyunca, katliam sloganlar, alkışlar ve ıslıklarla kınandı. Yürüyüşte “Katil İsrail Filistin’den defol, Katil İsrail’den hesap soracağız, Yaşasın halkların kardeşliği, Halklara barış İsraile protesto, Katil İsrail işbirlikçi AKP” sloganları atıldı.
Yapılan basın açıklamasında özetle şunlar söylendi.

Bildiğiniz gibi faşist İsrail Devleti bugün yine bir katliama imza attı. Yıllardan beri Filistin halkının her türlü hakkını ihlal eden, Filistin topraklarını işgal eden, yersiz yurtsuz ve vatansız bırakan, gerektiğinde en ağır katliamları yapmaktan çekinmeyen, ırkçı ve faşist İsrail yönetimi başta ABD emperyalizmi olmak üzere bir bütün olarak emperyalizmden onay aldığını düşündüğümüz bu son saldırı ve katliamı gerçekleştirmiştir. Bu bir insanlık suçudur. (…)”

Basın açıklamasından sonra, eylem bitirildi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*