Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Kapitalist devlet iktidarının ekonomik programı: 3 çeyreklik daralma, kamudan 60 milyar kesinti, +800 bin işsiz, ve kaç yaşam daha…?

Kapitalist devlet iktidarının ekonomik programı: 3 çeyreklik daralma, kamudan 60 milyar kesinti, +800 bin işsiz, ve kaç yaşam daha…?

Maliye bakanı Albayrak, Orta Vadeli Program açıklamasında, “Bir diğer alanımız, kamu maliyesi. Enflasyonla mücadelenin yanında, ülkemizin en başarılı alanlarından birisi kamu maliyesinde sağlanan disiplinli duruşu olmuştur.” dedi.

Urfa’da iş başvurusu için sayısız kez belediye yetkilileri ile görüşmek isteyen genç, geri çevrildi. İşsiz genç, en sonunda, Topçu Meydanında milletvekili ve belediye başkanının bulunduğu aşure şenliğinde, “işsizim ve açım” diye haykırarak, üzerine benzin döküp kendini ateşe verdi.

Albayrak’ın açıkladığı program, aşağı çekilen 2018 ve 2019 büyüme oranları itibarıyla, örtük olarak, 2018’in son çeyreğinde ve 2019’un ilk yarısında ciddi bir ekonomik daralma öngörüyor.

Kocaeli, Yukarı Hereke mahallesinde, liseye giden oğlunun okul kıyafeti alamadığı için ders sokulmaması üzerine, evinin banyosunda kendisini astı. Kendini asan baba İsmail Devrim’in çalıştığı iş yerinde iş kazası geçirdiği için işsiz kaldığı ve maddi sıkıntı içinde olduğu öğrenildi.

Albayrak açıkladığı program, kamu harcamalarından 60 milyar lira kesinti, önümüzdeki yıl itibarıyla da işsizliğin 800 bin kişi daha artmasını öngörüyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*