Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » “Gözaltılar serbest bırakılsın”
25 Ağustos'ta Ankara'da BDSP'lilere yönelik yapılan gözaltı saldırıları Ankara ve Adana'da yapılan basın açıklamaları ile protesto edildi...

“Gözaltılar serbest bırakılsın”

25 Ağustos’ta Ankara’da BDSP’lilere yapılan gözaltı saldırılarına karşı Ankara ve Adana’da basın açıklamaları yapıldı.

Ankara

Geçtiğimiz günlerde gözaltına alınan ve gözaltı süresi uzatılan BDSP’liler için BDSP çalışanları bugün (28 Ağustos) saat 13:00’da Adliye önünde arkadaşlarının serbest bırakılmısını talep eden bir basın açıklaması yaptılar. Basın açıklamasının ardından gözaltında tutulan BDSP’lilerin hala savcılığa ifade verdikleri duyruldu. BDSP aktivistlerinin yapmış olduğu basın açıklamasına Devrimci Proletarya okurları da destek verdi.

Adana

Bugün (28 Ağustos) Abdi İpekçi Parkı’nda bir araya gelen BDSP’liler Ankara’da 7 kişinin gözaltına alınmasını yaptıkları basın açıklamsı ile protesto etti.

Açıklamada gözaltıların derhal serbest bırakılması istenerek, “Sermaye düzenine karşı fiili, meşru ve birleşik mücadeleyi yükseltme çağrımızı hiçbir baskı ve terör uygulaması engelleyemedi, engelleyemeyecektir.” denildi.

Halk Cephesi, ODAK, ÇHKM, Devrimci Proletarya, Mücadele Birliği Platformu ve İHD’nin destek verdiği eylem “Gözaltılar, tutuklamalar, baskılar bizi yıldıramaz!”, “Yaşasın devrimci dayanışma”, “Gözaltılar serbest bırakılsın” sloganlarıyla sonlandırıldı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*