Anasayfa » GÜNDEM » Kadınlar cenazeleri verilmeyen 13 YPG/YPJ’li için sınıra yürüyecek

Kadınlar cenazeleri verilmeyen 13 YPG/YPJ’li için sınıra yürüyecek

Habur Sınır Kapısı’nda 10 gündür bekletilen 13 YPG/YPJ’linin cenazeleri için HDP, HDK, DTK ve DBP kadın eşbaşkanları ve kadın milletvekilleri  Silopi’ye gidecek

Halkların Demokratik Partisi (HDP), Halkların Demokratik Kongresi (HDK), Demokratik Toplum Kongresi (DTK), Demokratik Bölgeler Partisi’nin (DBP) kadın eşbaşkanları ve kadın milletvekilleri Habur Sınır Kapısı’nda 10 gündür bekletilen 13 Halk Savunma Birlikleri (YPG) ve Kadın Savunma Birlikleri (YPJ) savaşçısına ait cenazeler için  Şırnak Silopi’ye gidecek.

HDK Eş Sözcüsü Sebahat Tuncel, kadın eş başkanlar ve kadın milletvekillerinin yapacağı yürüyüşün iki gün sonra, 6 Ağustos tarihinde gerçekleştirileceğini duyurdu.

Twitter’daki hesabından yürüyüşü duyuran Tuncel, “HDK,DTK,HDP,DBP kadın eşbaşkanlar ve kadın milletvekilleri olarak 6 Ağustos’ta sınırda bekletilen cenazeleri almak için Silopi’ye gidiyoruz” diye yazdı.

13 YPG/YPJ’linin cenazesi sınırda bekletiliyor

13-ypg-ypj-cenazesi-manset

13 YPG/YPJ’linin cenazesi 25 Temmuz’dan bu yana Habur Sınır Kapısı’nda bekletiliyor. Aileler Türkiye’ye alınmayan ve bir TIR’ın içinde muhafaza edilen cenazelerin yanında, sınırın diğer tarafında bekliyor.

Sendika.Org

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*