Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » İzmir de işten atılan işçi bir aydır açlık grevinde

İzmir de işten atılan işçi bir aydır açlık grevinde

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden atılan işçi Mahir Kılıç,işe geri iadesi için başladığı açlık grevi 30’uncu gününe girerken, tansiyon problemi yaşıyor. Kılıç, mücadelesini sonuna kadar sürdüreceğini direne direne kazanacagını söyledi.
İzmir Büyükşehir Belediyesine kadro ve ilave tediye davası açtığı için işten atılan Mahir Kılıç’ın açlık grevi 30’uncu gününde. Eyleminin bir ayını geride bırakan Kılıç, 81kilodan 74 kiloya düştü. Tansiyon problemi yaşadığını söyleyen Kılıç, aynı direnç ve kararlılıkla direnişini kazanımla sonuçlanana kadar devam ettireceğini söyledi,.

200’den fazla işçinin haksız ve hukuksuz bir şekilde İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden işlerinden atıldığını söyleyen Kılıç, oy verdiği parti ve milletvekillerinin durumunu sormadığından şikayetçi. Kılıç, “Demek burada bir hegemonya var. Burada İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun üzerinde hiç kimsenin sözü geçmiyor” dedi. İzmir büyükşehir belediyesinde tek kişilik bir diktatörlük söz konusu oldugunu mecliste oy verdıgı partinin iktidara diktatörsünüz derken kendilerininde diktatör olduklarının farkında degiller.

Bedeni ve organlarının bu eyleme kaç gün dayanacağını bilmediğini ifade eden Kılıç, sonuna kadar mücadelesinden vazgeçmeyeceğini vurguladı.

Arkadaşlarının kendisinin işe alınması için imza kampanyası başlattığını ve iki günde 500’e yakın imza toplandığını aktaran Kılıç, “Dilerim haksız hukuksuz yere işten atılan bütün işçiler işlerimize geri döneriz” diye konuştu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*