Anasayfa » DÜNYA » İsviçre’de THY grevi ile dayanışma kampanyası

İsviçre’de THY grevi ile dayanışma kampanyası

IMG_0008-300x196Devrimci Proletarya/Avrupa olarak THY’de grevde olan havayolu işçileriyle dayanışmak için başlattığımız çalışmalar bildiri dağıtımı ve afişlerle sürüyor.

İsviçre’nin Basel kantonunda Türkiyeli işçi ve emekçilerin yoğunlukta olduğu bölgelerde “Grevi destekle, THY ile uçma!” çağrılı bildirilerimizi posta kutularına, Kahvehane ve Restoran’lara dağıtımını yaptık. Yine birçok merkezi noktaya “Grevi destekle, THY ile uçma!” afişlerimizi yaptık.

dp-300x244İşçi ve emekçilere dağıtılan bildiri metni:

Grevi destekle!
THY ile uçma!
Türk Hava Yolları işçileri grevde. Grevi en başta ağır çalışma koşullarına karşı ve uçuş güvenliği için yapıyorlar. Türk Hava Yolları patronları yolcuların can güvenliğini tehlikeye atıyor. Üç günlük, eğitimsiz personeli zorla uçuşa çıkartıyor.

İşçiler yorgun uçmak istemiyorlar. Dinlenmeden, yorgun uçmanın hem işçilerin hem de yolcuların uçuş güvenliğini tehlikeye atmasına karşı grev yapıyorlar.

THY patronları grevi kırmak için her yola başvuruyor. Tecrübesiz uçuş personelini zorla ve aşırı çalıştırıyor. Sendikanın haklı taleplerini kabul etmek yerine yolcuların uçuş güvenliğini hiçe sayıyor.

Bizler de işçiyiz. İşçi kardeşlerimizin hakları için, uçuş güvenliği için THY uçaklarına binmeyelim!

Türk Hava Yolları’nı boykot edelim!
Yaşasın THY işçilerinin grevi!
Yaşasın sınıf dayanışması!
Devrimci Proletarya/Avrupa

Devrimci Proletarya/ İsviçre

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*