Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » İsveç, ABD,… Sıra Liman-İş’te!

İsveç, ABD,… Sıra Liman-İş’te!

İsrail’i boykot kampanyası, liman işçilerinin dayanışmasıyla, dünyayı gezmeyi sürdürüyor.

Sonunda, buradaki limanlara da uğradı.

Liman-İş Sendikası, 22 Haziran’da yaptığı açıklamayla, örgütlü olduğu limanlarda, İsrail gemilerine hizmet vermeyeceğini, duyurdu:

“(…)Ancak İsrail’e sadece hükümetler bazında değil, toplumları yönlendiren tüm kurum ve kuruluşlar ile tüm insanlık tarafından gerektiği şekilde karşılık verilmesi gerekmektedir. Bu kurum ve kuruluşların başında da sivil toplum örgütleri ve sendikalar gelmektedir.

Sendikamız Liman-İş, masum insanlara yönelik zulüm ve ölüm makinasına dönüşen İsrail gemilerinin boykot edilmesine karar vermiştir. Bu çerçevede, bugünden itibaren Sendikamızın örgütlü olduğu limanlarda Liman-İş üyeleri hiçbir şekilde İsrail gemilerine hizmet vermeyeceklerdir.

Liman-İş Sendikası, ülkemizde ve dünyada örgütlü tüm sivil toplum kuruluşlarını da bu boykot ve protesto kampanyasına katılmaya davet etmektedir.”

Liman-İş’in attığı bu adım, proletarya enternasyonalizmi açısından da; işçi sınıfının eylemli dayanışması açısından da, önemli. Sahiplenilerek, geliştirilmesi gerekiyor…

Belli sınırlar içinde! Liman-İş Sendikası’nın, sınıf işbirlikçiliğinin ve yukarıdaki açıklamasına da sinen “sivil toplumculuğunun”, bilincinde olunarak; bu yönleriyle, amansız bir mücadele içine girilerek…

Bunun asıl yolu da, örgütlü, örgütsüz, tersane, liman vb. işçilerinin, küçükten büyüğe adımlarla, destekten eylemli dayanışmaya doğru eylemlerle, katil İsrail’i boykata, protestoya katılımının sağlanmasıdır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*