Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » IŞİD Toprak Mahsulleri Ofisinden Saldırdı

IŞİD Toprak Mahsulleri Ofisinden Saldırdı

Kobanê’de başlayan çatışmalar, yer yer devam ediyor. Yaklaşık 6 saat süren çatışmaların ardından Mürşitpınar Sınır Kapısı’nda çetelerin geri püskürtüldüğü ancak halen TMO’da bulundukları bildirildi.

Kobanê’de sabah saatlerinde IŞİD Türkiye tarafından gelen bombalı araçla yaptığı saldırının ardından başlayan yoğun çatışmalar yaklaşık 6 saat aralıksız sürdü. IŞİD’in Mürşitpınar Sınır Kapısı’nı ele geçirmek için yaptığı saldırı YPG/YPJ savaşçıları tarafından geri püskürtülürken, çetelerin TMO’nun buğday ofisinde hala bulunduğu bildirildi.

Türkiye tarafından tank ve zırhlı araçlar filonun çevresine gönderilirken IŞİD çetecilerine yönelik Türk askeri tarafından herhangi bir müdahalede bulunulmadı.

Kobanê’nin güney ve batısında çatışmalar yer yer devam ederken, doğusunda ise yoğun şekilde devam ediyor. Sabah saatlerinde itibaren kente yönelik çetelerin yoğun havan saldırıları gözlemleniyor.

Kentin çevresindeki cephelerde IŞİD çetecilerin ait noktalar ise sabah saatlerinde bu yana Koalisyon Güçleri’ne ait uçaklarca bombalanıyor. Kobanê semalarında hava hareketliliği hala sürüyor.

Öte yandan sınır hattının da Suruç tarafından bulunan Boyde köyü ve Etmanak köyü arasındaki yaklaşık 10 km’lik bölge Türk askerleri tarafından kapatıldı. Askerler zırhlı araç ve panzerlerle yurttaşların geçişini engelliyor.

Yine Kobanê’ye yönelik çete saldırılarının başladığı ilk günden itibaren Suruç’un Edmanek köyü yakınlarında basın mensupları için Başbakanlık Basın Enformasyon Müdürlüğü tarafından oluşturulan basın tepesi ‘güvenlik ‘ gerekçesiyle boşaltıldı.,

YPG Kaynakları son açıklamalarında sınır kapısının kontrolünün YPG güçlerinde olduğunu belirttiler.

 Videoyu izlemek için tıklayınız

ANF

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*