Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » İşçi sermayeyi öldürmeden yaşayamaz!

İşçi sermayeyi öldürmeden yaşayamaz!

Bursa Gürsu Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Gökkuşağı Boya fabrikasında meydana gelen patlama ve çöküntüde 5 işçi katledildi, 16 işçi yaralandı. Patlamada parçalanan kazan parçalarının kurşun hızıyla etrafa saçılmasıyla, diğer fabrika işçilerinden de yaralananlar oldu.

Fabrikada çalıştırılan işçilerin çoğu sigortasız, içlerinde Suriyeli göçmen işçiler de var. Ölenlerden ikisi de Suriyeli işçiler.

Fabrika hurda, teknolojisi hurda, sanayi bölgesinde bulunan merkezi buhar ısıtması sistemine bile bağlı değil, işçiler sigortasız, çalışma koşulları kölelik ötesi, daha önce 4 kez işgüvenliği denetiminden geçmiş güya, velhasıl göz göre göre gelen katliamı en başta organize sanayi bölgesi yönetimi, belediye ve devlet olmak üzere herkes bildiği halde, katliam gerçekleşti.

Kapitalizm 5 işçiyi daha öldürdü. Kapitalizm hergün 4-5 işçiyi daha öldürüyor. Birer ikişer beşer onar öldürüyor. İşçi cesetlerinin üzerine basa basa sermaye birikimini sürdürmeye çalışıyor. Bir kutupta sermaye diğer kutupta cesetler birikiyor.

İşçi sınıfı sermayeyi öldürmeden kendi yaşamına, yaşam enerjisine sahip çıkamaz!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*