Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » İşçi Meclisi’nin 22. sayısı çıktı.

İşçi Meclisi’nin 22. sayısı çıktı.

İşçi Meclisi’nin 22. sayısı çıktı. Yeni sayımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Düş değil bu hayal değil:
SÜRESİZ GENEL GREVE!

Yalnız ve soğuk kış ayları sona ererken bizler de kamu işçilerinin grevi ile canlandık. Onu THY izledi. Sınıfın kendisini görünür kılmasının en güzel ve eskimeyecek biçimlerinden biri, hep sessizce yapageldiği işi yapmaması, üretimi durdurması, greve çıkmasıdır.

Sorun şimdi bundan sonrasının nasıl getirileceğinde düğümleniyor. Baharı istiyorsak, önce bizim, kendimizin elimizdeki her aracı, işçi sınıfı olarak kararlı ve yaratıcı gücümüzü, özgüven ve iddiamızı açığa çıkartmak ve çoğaltmak için seferber etmemiz şart. Güç toplayarak, ısrarlı ve sürekli bir mücadeleyle, etki ve desteklerimizi büyüterek, stratejik bir yaklaşımla direnişler halka halka örülüp birbirine eklenerek ilerlemeliyiz. Süresiz genel grevin düşünü gerçek kılacak olanlar, dönün ve birbirinizin yüzlerine bakın! O yüzlerde yeni bir hayatın enerjisini bulacaksınız.

Kürtaj hakkına saldırı benzinse, buyurun, bu da yangın!

Küstahlık ve pervasızlıktan din ve hurafelere, geleneklere, kadınları dahi etkisi altında tutan kadın düşmanı anlayışlara rağmen, kürtaj yasağının Uludere katliamıyla özdeşleştirilmesi, yangına benzini döktü. Bu yangın sönmez beyler… Sizde çifte baskı varsa bizde çifte özgürlük talebi var. Kürtaj yasağını da, bütün o badem bıyık nüfus projelerinizi de elinizde patlatacağız!

Yeterlilik sizsiniz işçi sınıfı!

En ileri bilimsel, teknolojik emekten en ince duygusal, estetik emeğe kadar üretim ve yaşamı var edip durmaksızın geliştirenlerin, bilmeye ve kendi emek ve yaşamlarını yönetmeye, kendileri için yeni ve daha yüksek bir yaşamı da kurmaya yetenekli olmadıkları; sermaye hükümranlığına mecbur oldukları önyargısı, kapitalizmin temel bir sınır taşıdır. Bu önyargının yıkılması da, kapitalizmin mezar taşı olacaktır.

Sürdürülebilir iş cinayetleri yasası

Bu alanda Türkiye burjuvazisi ve devletinin stratejik hedefi sürdürülebilir bir kapitalist iş cinayetleri ve hastalıkları sistemi ve üstüne üstlük bu alanı sermaye birikiminin bir kaldıracı haline getirmektir. Yeni yasanın özü, ruhu ve felsefesi budur.

Davetleri kabulümüzdür!

Öğretmenler olarak 23 Mayıs grevinde olduğu gibi mücadelemizi birleştirip dünyadaki sınıf kardeşlerimizle de ortaklaştırdığımızda saldırıların üstesinden geleceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın. Hepimiz – birimiz için, birimiz – hepimiz için!..

Hey Tekstil, Çapa, Bedaş direniyor

“Tüm çalışanların birlikte olabilmesi koşul oluyor doğal olarak. Ortak zeminlerde birleştirip örgütlülüğümüzü arttırarak, dayanışmamızı güçlendirerek hep birlikte, hep birlikte mücadele edersek uzun vadeli grevler de öreriz, uzun vadeli kazanımlar da elde ederiz.”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*