Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » İşçi Meclisi 24.Sayı çıktı

İşçi Meclisi 24.Sayı çıktı

İşçi Meclisi 24.Sayısı “Bu savaşı durdurabiliriz!
Yaşasın işçilerin birliği halkların kardeşliği”
manşeti ile yayınlandı.

İşçi Meclisi’nin 24.Sayısında manşet yazısı ve sayıda yer alan yazılardan bazılarının başlıkları ve kısa alıntılara yer veriyoruz.

İşçi Meclisi’nin 24.Sayısına Kütüphane bölümümüzden ulkaşabilirsiniz

“Bu savaşı durdurabiliriz!
Yaşasın işçilerin birliği halkların kardeşliği”

Suriye’ye bir saldırı için elverişli koşulların hazırlandığı şu günlerde emperyalist kapitalist savaşı ve işgali engellemek için savaşım vermek en temel gündemimizdir. Emperyalist kapitalist savaşın anlamı işçi sınıfı ve emekçiler için açıktır: Düşmanlıklar halklar arasında değil sınıflar arasındadır. Savaşa karşı “İşçilerin birliği, halkların kardeşliği!” sesini yükseltmeli, Türkiye’nin ilk sırada yazıldığı emperyalist ve bölgesel tekelci kapitalist savaşa dur diyecek bir irade ve gücün açığa çıkmasını sağlamalıyız.

Savaşı durdurmak için de, savaş çıktığında Türkiye-bölge-dünya işçi sınıfı ve emekçilerinin birliği ve kardeşliğini pekiştirmek içinde de yapacağımız tek şey var; kendi enternasyonal bayrağımız altında toplanmak, emperyalist ve bölgesel tekelci kapitalist müdahale-pazarlık-anlaşma-saldırı ve savaşa karşı sınıf savaşını yükseltmek!

Taşeronluğa karşı bir mücadele mevzisi: Süreyyapaşa
Sağlık işçileri örgütlü oldukları tüm işyerlerinde hileli ihaleleri yaptırmayarak, taşeronla hastane yönetimleri arasında kurulan ihale masalarını devirerek, engelleyerek, kadrolu iş haklarını sınıfın eylem gücüyle hastane yönetimlerine, kapitalist devlete kabul ettirerek ilerlemelidir.

Galvaniz: Cehennemin öbür adı
Baş dönmesi, dişlerin çürümesi, diş etlerinin çekilmesi, gözlerin yanması, genç yaştaki işçilerde bile hızlı ve tutam tutam saç dökülmesi ve kelleşme, solunum zorlukları, hafıza zayıflaması, dikkat dağınıklığı, iş dışındaki zamanlarda da sürekli halsizlik… Asit buharına daha fazla maruz kalındığı durumda ise anlık bilinç kayıpları, sersemleme sık yaşanan olaylardır.

Yargı paketi, tahliyeler ve yeni yargı sistemi
Yargı sisteminde yapılan ve birer iyileştirme gibi gösterilmeye çalışılan değişiklikler, işçi sınıfının, Kürt emekçilerinin tırnaklarının tümden sökülerek örgütlenme, soluklu mücadele ve eylem gücünün kırılması hedefiyle doğrudan bağlantılıdır.

Cehennem Sıcağında Kölelik
Tatil köylerini kuranlar, o gökdelen gibi otelleri dikenler, açık büfelerdeki gıdaları sanatçı edasıyla servis edenler, yani tatili inşa edenler olarak tatil hakkımızın da takipçisi, sahipçisi ve davacısı olmak zorundayız.

Tanrı Parçacığı mı dediniz?
Oysa parçacığa adını veren fizikçi Higgs, bu takma ismin ‘utanç verici’ olduğunu, çünkü kendisinin inançlı bir insan olmadığını ve ‘terminolojinin böyle yanlış kullanılmasının, bazı insanları gücendirebileceğini düşündüğünü’ söylemişti.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*