Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » İşçi Kadın Meclisi’nin çağrısı

İşçi Kadın Meclisi’nin çağrısı

İşçi Kadın Meclisi’nin çağrısı;

Bu Yangın Hiç Sönmeyecek!

”Sabahı olmayan bir gece ve insanlar huzur içinde. Bedenimi yakmadan önce yaktı ciğerimi, en güçlü çığlığımı orda attım ben ve hiç bilmiyormuşum böyle olduğumu. En candan yanımdan yaktılar, en kadın yanımdan vurdular beni. Kadın olan yanımmış meğer en düşman yanım. Her gün geçtiğim yol kenarı meğer cehennem kenarı imiş.” Özgecan Arslan.

Böyle hiç diyemedi belki ama biz bunu hisettik bu gün. Özünde kadın olan duygular bunlar. Kadın hislerimiz nasır tutmaz bizim. Yüreğimiz kadın, ellerimiz işçi bizim.

Sokaklar bizlerle yeniden özgürleşiyor.

Siz öldürdükçe bizler çoğalarak sokaklarda kabusunuz olacağız.

Ve biz mücadele etmezsek siz katliamlarınıza devam edeceksiniz!

Bugün gördük ki, siz katlettikçe biz çoğalıyoruz. Yasakladığınız Güvenpark, tüm ablukanıza rağmen bugün kadınların isyan çığlıklarıyla tekrardan bizimdi.

Özgecan’ın katli bugün hepimizin canını yakarken, isyan çığlıklarımız bir kez daha yeni bir yaşama doğru attığımız bir adım oldu.

Siz, polisinizle, sözde adaletinizle, kurumlarınızla bizi yok saydıkça, tecavüzcülerinizi akladıkça bizim isyanımız sizi sarsacak.

Biz işçi kadınlar olarak; ilmik ilmik yeni bir yaşamı sokaklarda öreceğiz!

Cinsimize, sınıfımıza uyguladığınız her türlü şiddeti ortadan kaldırmanın ve hayalini kurduğumuz, cinslerin, sınıfların, ulusların olmadığı,tüm canlıların özgürleşeceği yeni bir dünyayı kurmanın tek yolu biz işçi kadınların öncülüğünde ancak ve ancak sınıf mücadelesinden geçer!

Bu yüzden mücadelemiz çürümüş sisteminize karşıdır!

Bu yüzden mücadelemiz ataerkil kurum ve ilişkileri sürdüren, kadınları, transları, lgbti bireyleri, işçileri hergün hergün katleden kapitalizme karşıdır!

Bu yüzden mücadelemiz kapitalizmin hayatımızın her alanını, bedenimizi, bugünümüzü ve yarınımızı kuşatmasına karşı verilen bir mücadeledir!

Biz işçi kadınlar, kadına yönelik şiddetinizi bulunduğumuz her alanda, onu ortadan kaldırana dek teşhir edeceğiz!

Biz işçi kadınlar bu mücadelede safımıza, tüm işçi kadınları yeni ve insandan yana bir dünyayı kurma iradesiyle sınıf mücadelesine çağırıyoruz!

İşçi Kadın Meclisi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*