Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » İnti-Illimani’ye Çağrı…

İnti-Illimani’ye Çağrı…

Dünyada devrimci müzik grubu denilince akla gelen ilk isimlerden birisi olan İnti-Illimani dinleyicilerini şaşırtan bir adım ile gündemde.

Şilide Faşist Pinochete ve askeri cuntaya karşı verilen mücedelenin sembolu olan ve yıllarca Şili’ye girmesi dahi engellenen grup yakında faşist TGB’nin 19 Mayıs kutlamaları için düzenleyeceğini duyurduğu “Diriliş” etkinliği için Türkiye’ye gelecek.

İnti-İllimani’ni sevenleri ise grubun TGB hakkında yeterli bilgisi olmadığından ve yanlış bilgilendirildiğinden kaynaklı TGB’nin 19 Mayıs etkinliğe katılacağını düşünüyorlar.

Bundan dolayıda İnti-illimani’yi katılacağı duyurulan faşist etkinlikten vazgeçirmak için grubu bilgilendirmek ve oluşan tepkileri de dile getirmek için bir imza kampanyası başlatıldı.

Kampanyanın metni şöyle;

“19 Mayıs günü “Diriliş”ini kutlayacağını duyuran, faşist Kemalist gençliğin temsilcisi; üniversitelerde polislerle birlikte devrimci gençlere saldıran, işçilerle arasına set çeken, militarizm yanlısı, halkların kardeşliğine her defasında dil uzatan TGB’nin konser katılımcılarının arasında Şili halkının ve ezilenlerin sesi olan İnti–Illimani grubu da bulunmakta. İnti-Illimani’nin dünya devrimci müziğinin tarihinde yeri her daim faşizme karşı devrimcilerin, halkların yanında olmuştur. Şarkıları dünya devrimci gençlerinin ağzında heyecanla tekrarlanmıştır.Hrant Dink cinayetinde, Kürt halkına ve devrimcilere yönelik yapılan operasyonlarda tavrı belli olan TGB’nin düzenlediği bir etkinliğe katıldığı takdirde tarihe ve devrimcilere karşı bir ayıba imza atacağından ötürü yoldaşça uyarıyoruz; buna ortak olmayın! Milliyetçi ve faşistlere karşı devrimcilerin saflarına!

İnti-Illimani dinleyicileri”

Kampanyaya katılarak imza vermek için imza.la/inti-illimani-ye-cagri bu link ziyaret edilebilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*