Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » İnşaat işçilerinin direnişi kısa sürede sonuç verdi

İnşaat işçilerinin direnişi kısa sürede sonuç verdi

İnşaat işçileri Torunlar’ın 5.Levent projesinde çalıştıkları yerden alacaklarını alamaması  üzerine 5.levent üzerindeki satış ofisi önünde direnişe geçti. İnşaat-iş üyesi işçiler kısa sürede alacaklarının ödendiğini bildirdiler. İnşaat-iş web sayfasından yaptığı açıklaması şu şekilde:

 

İstanbul Mecidiyeköy’de Ali Sami Yen arsasına yapılan ve asansörün düşmesiyle 10 işçinin yaşamını yitirdiği Torun Center’in bağlı olduğu Torunlar GYO’nun Eyüp’teki 5. Levent projesinde direnişe başladık.

Torun Center’da yaşamını yitiren 10 işçinin katili de olan Torunlar GYO’nun 5. Levent projesinde çalışan 6 üyemizin ücretleri ödenmediği gibi şantiyede bulunan tüm elbiseleri dışarı atılarak yemek fişleri ellerinden alındı ve taşeron firma Panelon Pano da çalışan formen tarafından tehdit edilerek küfürlerle şantiyeden atıldılar.

Taşeron firma Panelon Pano da çalışan ve adının Savaş olduğunu öğrendiğimiz formen, işçi arkadaşlarımızın şantiyeden çıkmadıkları takdirde kendilerini silah zoruyla çıkaracağım demiştir.

Daha önce onlarca kez tanığı olduğumuz bu tehditlerin hiçbirine pabuç bırakmadığımız gibi, hiçbir üyemizin alacaklarını da taşeron patronlarının kasalarına koydurtmadık.

Üyelerimizin alacakları olan tüm ücretlerin bir an önce ödenmesi için bugün saat 13:30 itibariyle Torunlar 5.Levent projesinin satış ofisi önünde direnişe başladık.

Ne kuru tehditlere ne de taşeron sömürüsüne izin vermedik, vermeyeceğiz!

İnşaat işçisi köle değildir!

Hak verilmez alınır, zafer sokakta dövüşerek kazanılır!

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*