Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » İnşaat işçileri sendikasından 1 günlük destek grevi

İnşaat işçileri sendikasından 1 günlük destek grevi

inşaat işçileri sendikasından Nurıye gülmen ve Semih ÖZAKÇA için istanbul Kadıköy Khalkedon Meydanından 1 günlük destek açlık grevine başladılar.Sendikanın açıklamasından bazı satır başlari;

OHAL kapsamında bir gece yarısı çıkartılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile işlerinden atılan, öğrencilerinden ve okul sıralarından uzaklaştırılan, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça şahsında KHK terörüne karşı direnenler için bir günlük destek açlık grevine başlıyoruz.
Bizler inşaat işçileri olarak, KHK terörüne karşı direnen tüm emekçilerin sesini çığlığa dönüştürmek istiyoruz. Onbinlerce emekçiyi açlığa mahkum edenlere karşı, şantiyelerden ses yaratmak istiyoruz. Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın açlığını şantiyelere taşımak istiyoruz.

Bu nedenle Barış Akademisyenleri’nin Kadıköy Khalkedon Meydanı’nda, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın sesini taşımak için başlattığı destek açlık grevi nöbetini devralıyoruz. Salı günü (16.05.2017) İnşaat İşçileri Sendikası olarak Khalkedon Meydanı’nda açlık grevlerinin 67. gününe giren Nuriye Gülmen ve Semih Özakça şahsında direnen tüm kamu emekçisi arkadaşlarımızın yanında olduğumuzu belirtmek için bir günlük destek açlık grevinde olacağız.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*