Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » İnşaat işçileri direndi ve kazandı

İnşaat işçileri direndi ve kazandı

İzmit’te ana yüklenici firmanın Haldız İnşaat olduğu Kent Konut Tuana Evleri inşaatında çalışırken ücretleri ödenmeden işten atılan işçiler direnişe geçti.

İnşaat-iş’e bağlı 35 işçi sabah saatlerinde başladığı direnişe, taşeron patronlarının tehdidine rağmen sürdürmeye devam etti. Mesai bitimine kadar ücretlerinin yatırılmasını isteyen yoksa direnişin Haldız İnşaat’ın önüne taşınacağı söyleyen işçiler akşama doğru ücretlerinin yatırıldığını gördüler. İnşaat-işse şunları belirtti:

Ücretleri ödenmeden işten atılan ve HDA isimli taşeron firmanın patronu tarafından tehdit edilerek hakarete uğrayan 35 işçi kardeşimizle birlikte gerçekleştirdiğimiz direniş kazanımla sona erdi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Kent Konut A.Ş. bünyesinde Haldız İnşaat tarafından yapılan Tuana Evleri 2. ve 3. Etap projelerinde çalışan arkadaşlarımızın tüm alacakları bu saat itibariyle banka hesaplarına yatırılmaya başlandı. Örgütlü olup, kararlı bir direniş sergilendiğinde patronların tüm ayak oyunlarının ve saldırgan tutumlarının kıymeti harbiyesinin kalmayacağını bir kez daha görmüş olduk. Direndik ve kazandık!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*