Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » İmamoğlu, Petkim’in özelleştiren, Star Rafineriyi sendikasızlaştıran Yavuz Erkut’u Belediye genel sekreteri yapıyor!

İmamoğlu, Petkim’in özelleştiren, Star Rafineriyi sendikasızlaştıran Yavuz Erkut’u Belediye genel sekreteri yapıyor!

İmamoğlu, Koç grubuna bağlı TÜPRAŞ’ta ve PETKİM’de CEO’luk yapmış, PETKİM kamu işletmesiyken 35 departmanını “verimsiz” diye kapattıktan sonra Azeri petrol tekeli SOCAR’a satılarak özelleştirilmesini gerçekleştirmiş, SOCAR Türkiye’de (PETKİM ve STAR rafinerileri) CEO’luğa devam etmiş, STAR rafineriyi sendikasızlaştırmış, PETKİM’de taşeron işçi sayısı ve oranını yükseltmiş, sendikalı PETKİM işçilerine yetersiz personelle aşırı, esnek çalışmayı dayatmış olan Yavuz Erkut’u, İstanbul Büyükşehir Belediyesi genel sekreterliğine getirmek istediğini, prosedürlerin devam ettiğini söyledi.

İmamoğlu “Ben ne dedim eş, dost akraba yok (sadece büyük sermaye var!). Bu şehrin çok kıymetli insanları (yani burjuvaları!) var. Kendini ispat etmiş (Koç’un TÜPRAŞ’ının karlarını artırmış, Petkim’i satmış, Star’ı sendikasızlaştırmış!). Bir çalışma prensibimiz var . Herkesi kucaklayacağız (Gördünümüz mü büyük sermayeyi nasıl kucakladık!) . Takım çalışmasına uygun, kişiye değil 16 milyon insanı mutlu edecek insanlarla geçmişten bugüne tanışıyoruz (Takım çalışması derken, yani biz büyük sermaye CEO’ları takımıyız, 16 milyon da çalıştırdıklarımız!). Bu süreç içerisinde tanıştığımız insanlar bile var (Yani bütün büyük patron ve CEO’larla tanıştım!) . Örneğin genel sekreter olarak düşündüğümüz Yavuz Erkut bey, kamu tecrübesi en üst seviyede (Kamuyu özelleştirme tecrübesi!). Türkiye’nin en kıymetli kurumlarından birini yönetmiş. Hem orada hem diğer görevde başarılı bir CEO’luk yapmış böyle bir beyefendi hizmet yapacak. Bakanlık onayı, güvenlik soruşturması ve diğer prosedürler devam ediyor” dedi.

Yavuz Erkut, seçim sürecinde de İmamoğlu’nun danışmanlığını yapmıştı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*