Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » İlle de Roman mı olsun… vurulduğuyla kalan?

İlle de Roman mı olsun… vurulduğuyla kalan?

Google’a Roman yaz, ilk üç bütünleyeni havaları, giyimi ve düğünleri olarak karşımıza çıkıyor.

Çingene olarak yazınca ilk üç bütünleyeni kavgası, düğünleri, beşiği olarak çıkıyor.

Google’ın Fransızcasında çingene güzeli, Almanca’sında çingene espirileri çıkıyor karşımıza.

İtalya’nın daha iki sene önce binlercesini sürdüğü için bakmadık bile oraya. Google’a giren insanlar, çok vurdumduymaz insanlar da ondandır diyoruz, yahooya bakıyoruz, fal ile müzik ile çeşitleniyor bu durum.

Dünya tarihi boyunca katledilen, ve bir coğrafyada değil her coğrafyada bunu yaşayan insanların kavgacı, neşeli insanlar olarak kodlanmasını yadırgıyor insan. Bu rahatlığın arkasındaki var olma kavgasını görmek için, bir Roman’la sadece bir konuşma yeter . Gerçekten dinlediğini hissetiği zaman anlatırlar sana “Esmeriz diye iş vermiyorlar, bu oş mu yani?”

Buz gibi ayaz, at arabasında hurda toplayan bir Roman’ın bu halinde emre gelmez bir özgürlük mirası kadar, tutacak bir halka bulamaması da yatıyor. Ve biri daha öldü, öldürüldü. Varsın hırsızlık yapmaya niyetli olsun. 15 yaşındaki hırsızlardan yazarlar çıkardığını gördük Mayakovski’nin. Hiç şans alamamış birinden ikinci şans istemesini bekleme riyakarlığını mı sergileyeceğiz. Kendimize benzetmek için adaletin mülkün temeli olduğunu belletmek için rehabilite mi edeceğiz. Kayıp kuşakları zincirleyen değil, kuşakları kaybeden zincirleri kırmak için, mücadele etmeyi daha ne kadar erteleyeceğiz!

denizli-honaz-04012015-660x330

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*