Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » İçeriden Dışarıya Fotoğraf: Düşler Tutsak Edilemez!

İçeriden Dışarıya Fotoğraf: Düşler Tutsak Edilemez!

Görülmüştür Ekibi ile Redfotoğraf Grubu’nun siyasi tutsaklarla dayanışmak, seslerini duyurmak amacıyla gerçekleştirdiği kolektif çalışmaların ikincisi, İstanbul İFSAK’ta sergileniyor.

Çalışmanın ilk ayağı 55 tutsak ile 55 fotoğrafçının çalışmalarını eşleştirerek, Fotoğraf Köprüsü olarak bir sergi haline getirmiş, Türkiye ve Avrupa’da geçtiğimiz yıl sergilenmişti.

Çalışmanın ikinci ayağı “İçeriden Dışarıya Fotoğraf: Düşler Tutsak Edilemez” başlığını taşıyor. Sergi 31 Ocak saat 19.00’da İstanbul Beyoğlu’da, İFSAK Derneği’nde açılacak, 3 sürecek.

Kolektif çalışmayı gerçekleştirenler çağrıda bulunuyor:

“Projemizin ikinci aşamasında -iki yıl süren meşakkatli bir yolculuktan sonra – 30’a yakın cezaevine yeniden girerek 68 Tutsak ile 60 Fotoğrafçı’nın buluşmasını gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Bu buluşmaların birinci amacı “tutsakların düşlerini görünür kılmak”tı, bir diğer amacı da her geçen gün artan politik tutuklu ve hükümlülere bir selam iletmek, varlıklarını dışarıda yaşayanlara yeniden duyurmaktı. “İçeriden Dışarıya Fotoğraf – Düşler Tutsak Edilemez” adlı yeni sergimiz yüzlerce insanın, şairin, yazarın, ressamın, fotoğrafçının destek olduğu kolektif bir çalışmanın ürünüdür. Tutsakların düşleri, onların betimlemeleri üzerine fotoğraflara yansımıştır. Sergide hem betimlemeleri hem de fotoğrafları görecek, böylelikle tutsakların seslerini duyabileceksiniz. İşte bu projede amacın hasıl olması size bağlıdır. Zira sanat eseri, ancak seyirciyle, okuyucuyla, izleyiciyle tamamlanır. Bu bağlamda sizden tek beklentimiz: Davetimize icap etmeniz, gelip binbir emekle ördüğümüz bu görsel – edebi şöleni izlemeniz, tutsakların düşlerini görünür kılmamıza destek olmanızdır.”

Açılış : 31.Ocak.2018 saat : 19:00 – Sergi süresi: 31.Ocak / 02.Şubat.2018

İFSAK (İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği) Adresi İstiklal Cad. Ayhan Işık Sok. No:32/2 34433 Beyoğlu / İstanbul Telefon : +90 (212) 292 42 01

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*