Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » #Hurşit Külter Nerede

#Hurşit Külter Nerede

DBP İl Yöneticisi Hurşit Külter’den 27 Mayıs akşamından bu yana haber alınamıyor. Kontra özel harekatçı hesapları Külter’in ellerinde olduğunu söylerken; emniyet, jandarma ve savcılık gözaltı iddiasını reddediyor. Külter’in ailesi ve avukatları ise kamuoyuna çağrıda bulunuyor

hursit_kulter_2

Saray-AKP iktidarının Kürt coğrafyasında sürdürdüğü kirli savaş politikaları kapsamında gözaltılar, tutuklamar ve infazlar sürerken, DBP İl Yöneticisi Hurşit Külter’in durumu bölgedeki saldırıların en somut örneklerinden oldu.

hursit_kulter_127 Mayıs gününden bu yana kendisinden haber alınamayan Külter’den ailesine son gönderilen mesajda etrafının sarıldığını söylemesi ve “Hakkınızı helal edin. Fazla kalmadı. Herkese selam söyle” demesi gözaltına alınmış olabileceğini düşündürdü.

Ailesi ve parti avukatları gözaltı ile ilgili bilgi almak üzere harekete geçerken, İl Emniyet Müdürlüğü ve cumhuriyet savcılığı ile yapılan görüşmelerde herhangi bir gözaltı bilgisinin olmadığı iddia edildi.

Kontra hesaptan “rehin” mesajları

Külter’in durumu belirsizken özel harekatçılara ait kontra sosyal medya hesaplarından BOF – @Tweet_Guneydogu, Külter’in özel harekatçıların elinde olduğuna yönelik bilgi ve resim paylaşımları yaptı. Hesap, kısa bir süre sonra ise bu paylaşımlarını sildi ve ardından da hesabını kapattı.

hursit_kulter_3Külter’i rehin aldıklarını söyleyen kontra özel harekat hesabı dün (28 Mayıs) akşam saatlerinde yeniden aktif hale geldi ve HDP Milletvekili Leyla Birlik’e hakaretler arasında “Hurşit Bugün Yeni Mahallede M16 Silahıyla Birlikte Kanalizasyon Çukurunda Gözaltına Alındı” yazılı bir mesajı gönderdi.

Sosyal medya hesabının paylaşımları ve mesajları üzerine yeniden görüşmeler yapıldı ancak İl Emniyet Müdürlüğü, 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı ve savcılıktan yine bir bilgi edinilemedi.

Aile, bunun üzerine kamuoyuna Külter ile ilgili harekete geçme çağrısı yaptı ve savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Sendika.Org

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*