Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » HSGGP’den Şişli’de torba yasa eylemi

HSGGP’den Şişli’de torba yasa eylemi

Herkese Sağlık Güvenli Gelecek Platformu (HSGGP) torba yasanın meclisten geçmesinin ardından 14 Şubat Pazartesi akşamı Şişli Meydanı’ndan AKP ilçe binasına dek süren bir yürüyüş ve basın açıklaması gerçekleştirdi.

İçlerinde Devrimci Proletarya okurlarının da dövizleriyle yer aldığı HSGGP bileşenleri saat 19:00’da Şişli meydanında toplandılar. “Herkese sağlık güvenli gelecek için birleşik mücadeleye – Herkese Sağlık Güvenli Gelecek Platformu ”yazılı pankartı açan platform üyeleri, yolun bir şeridini trafiğe kapatarak “AKP torbanı al başına çal!”, “Sermaye torbanı al başına çal!”“Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz!”, “Hak verilmez alınır zafer sokakta kazanılır”, “Mısır halkı yalnız değildir”, “Kahrolsun ücretli kölelik düzeni!”, “İşçilerin birliği sermayeyi yenecek” sloganları ile yürüdü. Yürüyüş boyunca konuşmalar yapılarak işçi ve emekçiler mücadeleye çağrıldı.

AKP İlçe Binası önünde HSGGP adına Emekli Sen 2 No’lu Şube Başkanı Hasan Kaşkır’ın gerçekleştirdiği basın açıklamasında, meclisten geçen torba yasanın halka ve emekçilere dönük bir saldırı yasası olduğu belirtilerek, yasanın daha fazla sömürü ve işçiler için güvencesiz bir gelecek anlamına geldiğine dikkat çekildi. Kaşkır konuşmasının sonunda tüm saldırılara karşı işçi ve emekçilerin direnmesi ve mücadele etmesi gerektiğini belirterek, birleşik mücadelede ısrar edilmesi zorunluluğuna vurgu yaptı.

Eyleme sendikaların katılımının çok az olması dikkat çekti. Yasa geçtikten sonra düzen sendikaları ölü böcek taklidi yaparak ortak suskunluklarını sürdürüyorlar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*