Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Haydi One Minute desenize

Haydi One Minute desenize

Haydi, Soma’da yaşanan işçi katliamı içinde “One minute” desenize. “Siz işçi öldürmeyi iyi bilirsiniz” desenize.

Haydi, “Başı örtülü bacılarımıza eş, kardeş, çoçuk, akraba, dost… acısı yaşattınız, feryat figanlar işinde koydunuz” desenize.

Haydi, Soma Madencilik patronu başta olmak üzere tüm taşeron patronlarına “Sermayenizi de alın gidin” desenize.

Haydi, Soma’da göz göre göre gelen katliam için patrona, bürokratlara, milletvekillerine, bakanlara “Hesabını vereceksiniz” desenize.

Haydi, katledilen 237 işçi için “Yanarak ölmediler” açıklaması yapan Enerji Bakanı’na, ortalarda görünmeye dahi yüzü olmayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’na, ölenlere maaş bağlayacağız diyen bürokratlara “Edepsizlik yapmayın” desenize.

Haydi, tüm kan emici patronlara “Yeter artık katlettiğiniz işçiye. Buna son vereceğiz, ininize gireceğiz ininize” desenize.

Haydi, ağlak ağlak açıklamalar yaparak timsah gözyaşları dökmek yerine tüm sorumlularla birlikte baş sorumlu olarak “İstifa ediyoruz” desenize.

Yok yok, biz çok iyi biliyoruz ki sizin efelenmeleriniz, dayılanmalarınız, çemkirmeleriniz zaten bu sömürü düzeni sürsün diyedir.

Katliamlarla işçi sınıfının kanını, alınterini emerek semiren bu katliam düzeninin sözcüleri, neferlerisiniz. Layıkıyla yerine getirdiniz şimdiye kadar bu görevinizi. Şimdi de layıkıyla sürdürmeye devam edeceksiniz.

Siz en büyüğünden en küçüğüne tüm patronların vekili, bakanı, başbakanı, cumhurbaşkanı, ana yada yavru muhalefetisiniz. Milli yas ile bir iki timsah gözyaşı ile sağduyu ve birlik çağrıları ile geçiştireceksiniz.

Siz bu görevi layıkıyla icra ettikçe patronlar semirdi, siz semirdiniz.

Siz ve neferi olduğunuz patronlar semirdikçe her gün işçiler öldü, sakatlandı. İşçiler geleceksizleşti, hayalleri çalındı. Kader dediniz buna. Alında ne yazarsa o gelir başa dediniz.

Siz tatlı öldüler, normal bunlar dediniz. İşçiler geride gözü yaşlı analar, babalar, kardeşler, çocuklar, dostlar bıraktılar.

Siz bunlara Biz sustukça devam edeceksiniz.

Biz anladığınız dilden konuşmadıkça katledeceksiniz, kanımızı emeceksiniz.

Biz buna izin vermeyeceğiz ama!

Biz Gezi’de sel olup aktığımız sokağın diliyle konuştuk, Greif’te işgal ve direniş diliyle. Soma’da da binbir türlü eylem diliyle konuşuyoruz şimdi.

Biz sizin bu saltanatınıza bu pervasızlığınıza son vereceğiz. Hesap soracağız sizden de temsil ettiğiniz burjuvaziden de.

15 yaşında katlettiğiniz Berkin‘e ve Kemal‘e söz olsun ki hesap vereceksiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*