Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Hava-İş’ten çağrı!

Hava-İş’ten çağrı!

Hava-İş’in üyelerine yaptığı çağrıyı yayınlıyoruz:

Değerli Üyelerimiz;

Grev hakkımızı ortadan kaldıran yasa teklifi henüz TBMM’de tartışılmaktadır. Muhalefet partilerinin yoğun kaşı çıkış desteği sürmektedir. Ancak buna rağmen geçse bile Cumhurbaşkanımızın onaylamamasına yönelik karşı çıkışımız devam edecektir.

İşverenin içinde 6 sendika temsilcimizin de bulunduğu üyelerimize yönelik sms, e-posta ve telefon mesajı ile ilettiği yasal dayanağı olmayan yasadışı fesih bildirimlerini kabul etmiyoruz. Sendikamız temsilcileri yöneticileri ve üyeleri ile bir bütün bu emek düşmanı karara karşı türlü birlikte mücadeleyi verecektir. İşvereni uyarıyoruz ve kararını geri almasını istiyoruz.

Bu nedenlerle haklarımıza ve toplu iş sözleşmemizin ortadan kaldırılmasına yönelik bu saldırılar durmadığı sürece bizde hizmet üretemez özverili çalışamaz duruma düşeceğiz düşmeye devam edeceğiz. Bugün saat 17.00’de kendilerine yasal olmayan ve yasadışı fesih işlemi yapıldığı iddia edilen tüm arkadaşlarımız yine boş ve off olan tüm arkadaşlarımızı aileleri ile birlikte DIŞ HATLAR Yolcu gelişine çağırıyoruz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*