Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » Haklarımızı almadan yakanızı bırakmayacağız

Haklarımızı almadan yakanızı bırakmayacağız

3 ay önce patronları Ümit Somuncu ve Mustafa Umut Somuncu tarafından 4 aylık maaşları, kıdem ve ihbar tazminatları verilmeden işten çıkartılan ve 27 Şubat itibariyle direnişe başlayan Kazova Trikotaj işçileri her Çarşamba olduğu gibi bu hafta da fabrikanın önünde eylem yaptılar.

10 Nisan Çarşamba saat 13.00’da Şişli Camisi önünde bir araya gelen işçiler, önlüklerini giyerek, “Kazova Tekstil Patronları Ümit Somuncu ve Mustafa Umut Somuncu’ya Haklarımızı Yedirmeyeceğiz” pankartını açtılar. “Kazova İşçisi Yalnız Değildir, Sadaka Değil Hakkımızı İstiyoruz, Hakkımızı Ümit Somuncu’ya Yedirmeyiz, İşçiyiz Haklıyız Kazanacağız” sloganlarıyla fabrikanın önüne doğru yürüyüşe başladılar. İşçileri çevreden alkışlarla destekleyenler oldu. Fabrika önünde yapılan basın açıklamasında;

“Ümit Somuncu ve Mustafa Umut Somuncu haklarımızı vermek yerine çareyi köşe bucak kaçmakta buluyorlar. Her pazar olduğu gibi geçen hafta Pazar günü de Ümit Somuncu”nun evine gittik. Ama öğrendik ki ev sahibine kira ödemeden oradan da apar topar taşınmış gitmiş. Patronlarımız daha önce defalarca vaat etmesine ve binayı satmış olmalarına rağmen alacaklarımızı vermiyor. Biz buradan binayı alan kişiye sesleniyoruz. İşçiler olarak bu binada bu fabrikada bizlerinde hakkı var. Direnen işçilerin parasını kendisinin vermesini diliyoruz.

111Bizi oyalayarak köşe bucak kaçarak bu işten kurtulacaklarını zanneden patronlarımıza diyoruz ki; Nereye kaçarsanız kaçın. Haklarımızı almadan yakanızı bırakmayacağız” denildi.

Atılan sloganların ardından haftaya aynı saatte buluşulacağı duyurularak eylem sonlandırıldı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*