Anasayfa » GENÇLİK » Hacettepe’de öğretim üyeleri ve idari personel hedef gösterildi

Hacettepe’de öğretim üyeleri ve idari personel hedef gösterildi

Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü’nde 23 Aralık’ta faşist bir grup sopa ve satırlarla öğrencilere saldırmıştı. Saldırıya müdahale eden akademik ve idari personel “Hacettepe’de terör istemiyoruz” isimli topluluk tarafından hedef gösterildi

hacettepe-fasıt-yuruyusu-manset

Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü’nde 23 Aralık’ta faşist bir grup sopa ve satırlarla öğrencilere saldırmıştı. Saldırıya müdahale etmeye çalışan Dr. Savaş Ergül, araştırma görevlisi İnan Şenses ve idari personel Ali Dündar, Facebook’ta kurulan, “Hacettepe’de Terör İstemiyoruz” isimli topluluk tarafından hedef gösterilerek, tehdit edildi.

Öğretim elemanlarının isim ve fotoğraflarını işaretleyen topluluk, ”Teröre destek veren hocalar’’ başlığıyla, ”Arkadaşlar aşağıdaki fotoğraflarda gördüğünüz şahıslar perşembe günü öğrenci yurtlarını basan grubun içindedirler ve kendileri üniversitemizin öğretim elemanlarıdır. Biliyoruz birçoğunuzun aklına ‘Öğrencilere saldıran grubun içerisinde hocanın ne işi var ?’ sorusu geliyor. Ancak yıllardır teröristlerin insafına terk edilmiş üniversitemizde böyle görüntüleri görmek işten bile değil…” paylaşımında bulundu.

Savcılığa suç duyurusunda bulunulacak

Dr. Savaş Ergül konuyla ilgili “Eğitim Sen 5 Nolu şube ile birlikte bir suç duyurusu hazırlığı içerisinde olduklarını ve savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını” söyledi.

Sendika. Org, BirGün

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*