Anasayfa » İŞÇİ SINIFI » Adın kalleş olsun kapitalizm!

Adın kalleş olsun kapitalizm!

Maden, tersane katliamları ne ilk ne de son oldu, olacak. Şişkin ceplerini daha da çok doldurmak için işçi kanına doymayıp önlem almayan para babaları büyük bedeller ödeyecek. Ölümün telafisi olamaz.

En son Balıkesir’de maden ocağında iş güvenliği alınmadığı için meydana gelen grizu patlamasında 14 işçi hayata gözlerini yumdu. Balıkesir’deki maden işçilerinin yerdeki kanı kurumadı daha ve bir cinayet haberi de Zonguldak’tan geldi.

1 Mart günü Zonguldak’ta özel bir maden ocağında meydana gelen göçük altında kalan Metin Köseoğlu isimli bir işçi hayatını kaybetti. Patron cenazeye bile sahip çıkmadı.

Bunun üzerine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ise Balıkesir’de madende katledilen 14 işçinin ailelerine kan parası verileceğini açıkladı.

İş cinayetleri burjuva medyada “Grizu adın kalleş olsun” başlığıyla çıktı. Bir acındırma içerisine girerek sanki göçükler, patlamalar kendiliğinden meydana geliyormuş, “Bu iş böyle arkadaş, başka çare yok” demeye getiriliyor.

Karlarına kar katmak için hiç bir önlem almayarak, işçilerin canlarını hiçe sayarak, sermayelerini işçi kanlarıyla büyütmeye çalışan patronlar sınıfı bunun bedelini ödeyecek.

Güvencesiz, sendikasız, sağlıksız, açlık sınırında kalan ücretlerle çalıştırılarak bir lokma ekmek parası kazanmanın bedeli ölüm.

Adın kalleş olsun o zaman kapitalizm!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*