Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » Greif İşçisiyle Dayanışma Masası Açıldı

Greif İşçisiyle Dayanışma Masası Açıldı

Devrimci Proletarya’nın da içerisinde yer aldığı “Greif İşçisiyle Dayanışma Platformu”nun çalışmaları doğrultusunda Kadıköy’de ki Karaköy-Eminönü İskelesi’nin önünde bir dayanışma masası açıldı. Greif işçileriyle bir yevmiyeni paylaş kampanyasının duyurusunun yanı sıra dayanışma kartları ve bir dayanışma kutusu ile sınıf dayanışmasını örmek için masa Cuma gününe kadar açık kalacak.

İhtiyaç listesinin asılı olduğu masaya işçi ve emekçiler  yoğun ilgi gösteriyorlar. Sesli ajitasyonla Greif direnişinin sınıf mücadelesinin en önemli soluğundan biri olduğu, taşeron köleliğine karşı Gref direnişinin kazanmasının sınıfın kazanımı olacağı vurgusu yapılıyor.

Greif işçileri direnişlerinin 24. gününe girdiler. Kadın işçiler 9 mart saat:15.00 da fabrika içerisinde yapacakları 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinliğine hazırlanıyorlar. Greif CEO’sunun Amerika’da ki bir gazetede direnişi karalama kampanyası işçiler tarafından boşa çıkarıldı. Gazeteye ve şirket CEO’suna İngilizce bir mektup yollayan işçiler haberin düzeltilmesini istediler.

Greif işçileri direnişteki sınıf kardeşlerini ziyaret edecekler. ziyaret çerçevesinde DHL, Punto Deri ve Kazova Tekstil işçilerini ziyaretleri gerçekleştirilecek.

20140304_181722

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*