Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Gözaltılar Protesto Edildi

Gözaltılar Protesto Edildi

Demokratik Haklar Federasyonu’na yapılan gözaltı saldırıları Ankara’da yapılan basın açıklaması ile protesto edildi. Basın açıklamasında gözaltına alınanların serbest bırakılması talep edildi.

13 Kasım Salı günü terörle mücadele ekipleri tarafından ülkenin dört bir yanında DHF’ye yönelik bir operasyon gerçekleştirildi. Yapılan operasyonlarda bir çok dernek basılmış, onlarca DHF üye ve taraftarının evi aranmış, ellinin üzerinde kişi gözaltına alınmıştı. Devam eden oprerasyonlar sonucu gözaltı sayısı 61’e çıkmıştı.
Aralarında Devrimci Proletarya’nında olduğu bir çok kurum basın açıklamasına destek verdi.

Basın açıklaması sırasında Çağdaş Hukukçular Derneği adına konuşan Av. Teoman ÖZKAN, ÇHD‘nin bu süreçte terörize edildiğine dikkat çekti. ÖZKAN, polis tarafından, gözaltına alından devrimcilerin ailelerine ÇHD terör örgütünün avukatlarından oluşuyor. Çocuklarınıza Barodan avukat tutun denildiğini, ÇHD’li avukatların “terör örgütünün” avukatları gibi gösterilmeye çalışıldığı, polisin bu tutumununda teşhir edilmesi gerektiğini söyledi. ÖZKAN “Devrimci, demokrat, Kürtler ve ezilenler eğer teröristse, bizde teröristleri savunmaya devam edeceğiz” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Doç. Dr. Sibel Özbudun ise yaptığı konuşmada, demokratik haklarını isteyenlerin AKP hükümeti tarafından azgınca saldırıya uğradığını söyleyerek “sabrımız taşmak üzere, artık yeter; edi bese” dedi.

Basın açıklaması “Gözaltılar, tutuklamalar, baskılar bizi yıldıramaz” ‘’Yaşasın devrimci dayanışma’’ sloganları ile sonlandırıldı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*