Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » Gidelim, sahiplenelim, destek olalım

Gidelim, sahiplenelim, destek olalım

Birçok ilde direniş çadırları kurulmuş, işçiler hakları için direniyorlar. Direniş çadırlarının sayısı gittikçe de artacak.

Bu direnişlerin kazanımı birbirleri arsındaki dayanışma ve direnişlerin birleşme noktalarının oluşturulması kadar sınıfın diğer kesimlerinden gelen destek ve dayanışmalara da bağlı.

Her direniş çadırında destek ve dayanışma bekleyen işçiler sınıf dayanışmasının önemini bir kez daha hatırlatıyor.

Sayısız örgütlülüğü ile toplumu sayısız ağı ile kuşatan burjuva sınıfından sadece örgütlü bir işçi sınıfı başedebilir.

Özgürlüğümüz, haklarımız, geleceğimiz ve insanca bir yaşam örgütlü işçi sınıfının kazanımı olacaktır.

BEDAŞ: istanbul Taksim’deki BEDAŞ binası önünde Enerji Sen üyesi işçiler, işten atılan taşeron işçilerin geri alınması, taşeronluk uygulamasına son verilmesi ve sendikalaşma hakkının tanınması için direniyor.

BİLLUR TUZ: İzmir Çiğli’de bulunan Billur Tuz fabrikası önünde Tekgıda-İş üyesi
taşeron işçiler, sendikalı olarak işe dönüş mücadelesi veriyor.

DHL: Anayasal haklarını kullanarak TÜMTİS Sendikası’na üye oldukları için yasa dışı şekilde işten atılan DHL işçileri, işe dönüş mücadelesini DHL’nin İstanbul Kıraç’taki merkezi önünde veriyor.

FCMP TR METAL: Manisa Turgutlu’da kurulu bulunan FCMP TR METAL fabrikasında devam eden sendikal örgütlenme çalışması işten atma saldırısına uğradı. Birleşik Metal-İş üyesi işçiler direnişlerini fabrika önünde sürdürüyor.

HEY TEKSTİL: İstanbul Güneşli’de bulunan Hey Tekstil fabrikası önünde işten çıkarılan işçiler, 3 aylık maaşları ve kıdem tazminatlarını almak için mücadele veriyor.

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ: Çapa Tıp Fakültesinde direnişlerini sürdüren TAŞ-İŞ-DER üyesi işçiler, taşeron işçilerin kadroya alınmasını ve işlerine geri alınmayı talep ediyor. İşçilerin direnişi hastane bahçesinde devam ediyor.

KİĞILI:
‘Müdürün canı böyle istedi’ denilerek keyfi şekilde işten atılan Didem Sorgun, İstanbul Yenibosna’daki fabrika önünde işine geri dönmek için direniyor.

MUNZUR SU: Dersim Ovacık’ta bulunan Munzur Su Tarım Ürünleri A.Ş’de, Gıda-İş Sendikasında örgütlenen işçiler, toplu sözleşme hakkını kazanmak için greve çıktı. Mücadele sürüyor.

SENKROMEÇ: İzmir’de Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Senkromeç fabrikasından atılan 40 işçiden Muharrem Subaşı isimli işçi, işe dönüş mücadelesini fabrika önünde arkadaşları için de sürdürüyor.

SÜREYYAPAŞA HASTANESİ
: İstanbul Maltepe’de Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde, taşeron şirketin baskıcı uygulamalarını kabul etmeyen 3 işçi işten atıldı. Devrimci Sağlık-İş üyesi işçilerin hastane önündeki direnişi sürüyor.

TEKSİM TRİKO: İstanbul Merter’de bulunan Teksim Triko önünde sendikalı oldukları için işten atılan TEKSİF üyesi işçiler işe dönüş mücadelesi veriyor.

THY:
İstanbul Atatürk Havalimanı’nda Hava-İş üyesi işçiler, grev hakları, çalışma şartlarının düzeltilmesi ve atılan işçilerin geri alınması için direniyor.

TOGO: Ankara Eskişehir Yolu’ndaki TOGO ayakkabı fabrikasından Deri-İş’e üye oldukları için atılan işçiler, fabrika önünde işe geri dönüş mücadelesi veriyor.

Kaynak: birgun.net

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*