Anasayfa » GÜNDEM » Gezi Direnişi’nin yıldönümünde alanlara

Gezi Direnişi’nin yıldönümünde alanlara

Gezi Direnişi’nin yıldönümünde her şehirde Gezi Direnişi ile kazandığımız direniş boyunca özgürleştirdiğimiz alanlara akacağız yine.

Sınıf mücadelesinde bir eşik olan Gezi Direnişi’nin ruhu aradan geçen bir yıl boyunca her eylemde her etkinlikte dahası mücadelenin her hoktasında hissettirdi kendini.

Artık Gezi Direnişi’nin diliyle konuşuyor sokaklar. ODTÜ’de yol açma sırasında yaşanan ağaç katliamı protestolarında, internete getirilen sansür eylemlerinde, 17 Aralık’ta ortaya saçılan yolsuzluk pisliğine karşı “Hırsız var” diye haykırırken, Berkin’i uğurlarken “Katil var”, “Hesap soracağız” diye sel olup akarken, Soma katliamında “Katil taşeron cumhuriyeti” derken ve nicelerinde Gezi ruhuyla doldu sokaklar.

Ve artık sokak konuşacak, Gezi Direnişi ile bir kere tadını aldık, öğrendik birlikte harekete geçmeyi, hesap sormayı, vazgeçmeyeceğiz, büyüteceğiz. Katillerden, hırsızlardan hesab soracağız. Bu talan, yalan, yolsuzluk, sömürü düzeninin kökünü kazıyacağız.

Gezi Direnişinin yıldönümünde 31 Mayıs’ta Gezi’yi Soma ile bütünleştirerek, sınıfa karşı sınıf gücüyle sokaklara, alanlara.

Başta Taksim ve Kızılay Meydanları olmak üzere tüm direniş meydanlarına

Biz kazanacağız! Gezi Direnişi ruhuyla kazanacağız’

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*