Anasayfa » GENÇLİK » Genç-Sen TEKEL işçileri için her hafta eylemde

Genç-Sen TEKEL işçileri için her hafta eylemde

Öğrenci Gençlik Sendikası Genç-Sen, TEKEL’i bulunduğu alanlarda da yalnız bıramayarak dayanışma eylemleri örgütlüyor. Genç-Sen dayanışma eylemlerinin bir tanesini de İstanbul’da gerçekleştirdi ve her hafta eylem yapacaklarını dile getirdi.

Genç-Sen iki aydır Ankara’da direnen TEKEL işçileriyle dayanışmak için Galatasaray Meydanı’nda, saat 18.00′da “Her yer TEKEL her yer direniş” pankartının arkasında bir araya geldi. “İşçi gençlik el ele mücadeleye”, “Yaşasın sınıf dayanışması”, “Zafer direnen emekçinin olacak”, “Yaşasın işçilerin birliği, halkların kardeşliği”, “Genç-Sen sokakta gelecek kavgasında”, “Öğrenciler aç, mezunlar işsiz, işte kapitalist sisteminiz” sloganlarıyla ve ajitasyon konuşmalarıyla Taksim Tramvay Durağı’na kadar yürüyüş yapıldı.

Burada ise bir basın açıklaması gerçekleştirildi. Yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi;

İşsizlik oranının %20′ye yaklaştığı günümüzde, TEKEL işçilerinin mücadelesi biz öğrencilere de hiç uzak değil. Diplomalı işsizlik kapımızda pusu kurmuş bekliyor. Tıpkı TEKEL işçileri gibi onca yıllık emeğimiz hiçe sayılarak işsiz kalıyoruz. “4-C bir lütuf” diyen zihniyet bize “Her üniversite bitiren iş bulacak mı sandınız?” diyor. Bu koşulları ne biz yarttık ne de TEKEL işçileri. Ancak bu haksızlığa son vermek işçi sınıfıyla birlikte direnen bizlere düşer.

Aynı zamanda sınıf dayanışması için TEKEL direnişi bizim direnişimiz diyen öğrenciler her Cuma Galatasaray Lisesi önünden Taksim Tramvay Durağı’na yürüyüş yapacak.

Yapılan basın açıklamasının ardından eylem sloganlarla sonlandırıldı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*